reklamı kapat

POPÜLER

Türkiye’de en çok satan akıllı telefonlar [Ocak 2020]

Türkiye’de en çok satan akıllı telefonlar [Şubat 2020]

Günümüzde Türkiye’de iyi bir telefon sahibi olmak hiç kolay değil. Peki Türkiye’de en çok satan akıllı telefonlar hangileri?

Türkiye’de en çok satan akıllı telefonlar listesinin Şubat 2020 listesinde yine çoğunlukla bütçe dostu akıllı telefonlar karşımıza çıkıyor. Büyük bir satış kanalından hazırladığımız bu liste, tüm ülkeyi kapsamıyor ancak yine de Türkiye pazarın genel durumu için gerçekçi bir sonuç sağlıyor. Bu listeye baktığımız zaman son haftalarda Türkiye’de şubat ayı itibariyle en çok satan akıllı telefon artık Xiaomi ya da alt markası Redmi‘den gelen bir model değil 128 GB Samsung Galaxy A51 2020 oluyor. İncelemesine burada yer verdiğimiz akıllı telefon, aldığı indirimler sayesinde ciddi şekilde dikkat çekmişe benziyor. İkinci sırada Ocak 2020 listesinin lideri 64 GB Redmi Note 8 karşımıza çıkıyor. Üçüncü sırayı ise incelemesine burada yer verdiğimiz 64 GB Redmi Note 8 Pro alırken, dördüncü sırada 128 GB Redmi Note 8 Pro yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Listenin beşinci sırasında 32 GB Samsung Galaxy M20 bizleri karşılarken, altıncı sırayı incelemesine burada yer verdiğimiz 128 GB Huawei P30 Lite alıyor. Yedinci sırada Apple’ın bütçe dostu amiral gemisi, incelemesine burada yer verdiğimiz 64 GB iPhone 11 alıyor. Sekizinci sırada incelemesine burada yer verdiğimiz 64 GB Xiaomi Mi 9T yer alırken, devamında ise karşımıza incelemesine Xs Max üstünden burada yer verdiğimiz 64 GB iPhone Xs ile dikkat çeken bir diğer amiral gemisi 128 GB Samsung Galaxy S10 Plus bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye’de en çok satan akıllı telefonlar listesine şubat ayında üç adet amiral gemisi bulunuyor

Son yıllarda sadece Türkiye değil yurt dışında da telefon satışlarında önemli bir dönüşüm yaşanıyor. Artık kullanıcıların büyük çoğunluğu genel olarak çok pahalı hale gelen amiral gemileri yerine orta seviye “fiyat performans” modellerine yöneliyor. Çünkü yurt dışında da halen büyük çoğunluk bir akıllı telefona 1.000 dolar ve üstünde para vermek istemiyor. Ancak bu ay listeye giren üç amiral gemisi, Türkiye pazarındaki fiyatlarıyla dikkat çekmiş gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Telefonlarda 120 Hz ve getirdiği deneyim