reklamı kapat

POPÜLER

Türkiye’de en çok satan akıllı telefonlar [Ocak 2020]

Türkiye’de en çok satan akıllı telefonlar [Mart 2020]

Günümüzde Türkiye’de iyi bir telefon sahibi olmak hiç kolay değil. Peki Türkiye’de mart itibariyle en çok satan akıllı telefonlar hangileri?

Türkiye’de en çok satan akıllı telefonlar listesinin Mart 2020 listesinde yine çoğunlukla bütçe dostu akıllı telefonlar karşımıza çıkıyor. Büyük bir satış kanalından hazırladığımız bu liste, daha önce de söylediğimiz gibi tüm ülkeyi kapsamıyor ancak yine de Türkiye pazarının genel durumu hakkında gerçekten gerçekçi bir sonuç sağlıyor. Baktığımız zaman Türkiye’de mart ayı itibariyle en çok satan akıllı telefon bir kez daha 64 GB Redmi Note 8 oluyor. İkinci sırada karşımıza geçen ayın lideri 128 GB Samsung Galaxy A51 2020 çıkıyor. İncelemesine burada yer verdiğimiz akıllı telefon, aldığı indirimler sayesinde öne çıkmayı sürdürüyor. Üçüncü sırada ise  incelemesine burada yer verdiğimiz 128 GB Redmi Note 8 Pro yer alıyor. Dördüncü sırayı 128 GB Redmi Note 8 alırken, beşinci sırada 64 GB Redmi Note 8 Pro bizleri karşılıyor.

Listenin altıncı sırasında bu ay amiral gemisi 64 GB Apple iPhone Xs bulunurken, yedinci sırayı incelemesine burada yer verdiğimiz 64 GB Samsung Galaxy M30s modeli alıyor. Listenin devamında ise karşımıza incelemesine burada yer verdiğimiz amiral gemisi 64 GB Apple iPhone 11, daha sonra eski cihazlardan 32 GB Apple iPhone 7 Plus ve bir başka güçlü amiral gemisi 128 GB Samsung Galaxy S10 Plus alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye’de en çok satan akıllı telefonlar listesine mart ayında yine amiral gemileri var

Bu da şubat ayında olduğu gibi şaşırtıyor. Hep söylediğimiz gibi son yıllarda sadece Türkiye değil yurt dışında da telefon satışlarında önemli bir dönüşüm yaşanıyor. Artık kullanıcıların büyük çoğunluğu genel olarak çok pahalı hale gelen amiral gemileri yerine orta seviye “fiyat performans” modellerine yöneliyor. Çünkü yurt dışında da halen büyük çoğunluk bir akıllı telefona 1.000 dolar ve üstünde para vermek istemiyor. Ancak yine de amiral gemilerine yönelik bir talep bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Telefonlarda 120 Hz ve getirdiği deneyim