reklamı kapat

POPÜLER

Steve Jobs Iron Man 2

Steve Jobs’ın Iron Man 2 için yaptığı sert eleştiri

Disney CEO’su Bob Iger yakın zamanda yayınladığı otobiyografisinde Iron Man 2 için Steve Jobs tarafından yapılan oldukça sert eleştiriye de yer verdi.

2008’de ilk Iron Man filmiyle temelleri atılan Marvel Sinematik Evreni, iyisiyle kötüsüyle pek çok filme ev sahipliği yaptı. Bu filmlerden bazıları daha geniş kitlelerce beğenilirken bazıları da ciddi eleştiriler aldı. Disney CEO’su Bob Iger‘ın otobiyografisi The Ride of a Lifetime: Lessons Learned from 15 Years as CEO of the Walt Disney Company de o eleştirilerden birini gündeme getiriyor. Görünen o ki Apple kurucusu Steve Jobs, memnun etmesi kolay izleyicilerden biri değilmiş. Iron Man’in devam filmini izleyen Jobs’un eşleştirisi de kısa ve öz olmuş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Steve Jobs: “Iron Man 2 berbattı”

Iger kitapta şu cümlelere yer veriyor: “Iron Man’in ikinci filmi çıktığında Steve oğlunu filmi izlemeye götürmüş. Filmin ertesi günü de beni aradı. ‘Reed’i Iron Man 2’yi izlemeye götürdüm, berbattı’ dedi. ‘Teşekkür ederim. Ama hafta sonu yüksek bi gişe elde edecek. Eleştirini hafife aldığımı düşünme Steve ama bu film başarılı ve kitlesi de sen değilsin’ dedim. Filmin Oscar’lık olduğunu düşünmüyordum elbette ancak haklı olduğunu düşünmesine izin veremezdim.

Iger ve Jobs’un orta noktada buluşup buluşmadığını söylemek zor. Iron Man 2 globalde 623 milyon dolarlık gişeyle macerasını tamamladı. Ancak gişesiyle kesinlikle en kötü Marvel Sinematik Evreni filmi olmadığını söyleyebiliriz. En iyi olmadığı ise şüphesiz.

İlginizi çekebilir

Netflix Türkiye Ekim 2019 programı