reklamı kapat

POPÜLER

disney

Disney CEO’su: Steve Jobs yaşasaydı Apple ile birleşmiştik

Disney CEO’su Bon Iger, Apple kurucusu Steve Jobs hayatta olsaydı iki şirketin çoktan birleşmiş olacağına inanıyor. Onun bu iddialı sözleri herkesin dikkatini çekmeyi başardı.

Disney CEO’su olarak ismini sık sık duyduğumuz Bob Iger aynı zamanda Apple yönetim kurulunda yer alıyor. Iger aynı zamanda Apple kurucusu Steve Jobs ile arkadaş olmasıyla biliniyor. İkili Disney’in 2006 senesinde Pixar’ı satın alması vesilesiyle tanıştı. Jobs o dönemde Pixar’ın hissedarlarından biriydi. Ardından 2011 senesinde Iger, Apple’ın yönetim kuruluna dahil oldu. Günümüze kadar da bu görevine devam etti. Disney+’ın duyurulması ve sonrasında da Apple TV+ için çalışmaların başlamasının ardından Bob Iger bu pozisyondan ayrılma kararı aldı. Elbette bunun sebebi haksız rekabetin önüne geçebilmekti. Bob Iger bu ayrılığın ardından Vanity Fair‘a konuştu ve şaşırtıcı bir açıklamaya imza attı.

İddialı Bob Iger açıklaması

“Steve Jobs hayatını kaybettiğinden bu yana Apple’ın elde ettiği her başarıda sevincin yanında ufak bir burukluk hissi oluyor. Onun da burada olup, bu günleri görmesini arzu ediyorum. Bu başarılardan sonra yaşayacağımız diyalogların nasıl olacağını düşünmeden edemiyorum. Bunun yanında eğer Steve Jobs hayatta olsaydı Disney ve Apple çoktan birleşmiş olurdu. En azından iki şirketin birleşmesi hakkında konuşuyor olurduk.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bob Iger’ın tahmini doğru mu, yanlış mı, öğrenmenin bir yolu yok. Fakat Disney ve Apple’ın birleştiğini ardından da sektörde tekel haline geldiğini hayal etmek zor değil.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı