reklamı kapat

POPÜLER

Live Link Face

iPhone’lara özel gerçek zamanlı yüz animasyonu uygulaması: Live Link Face

Video oyunları günümüzde o kadar gerçek olsa da gerçekçi insan yüzlerini oluşturmak o kadar da kolay değil. Bu durumun farkında olan Epic Games, Live Link Face adını verdiği uygulaması iOS için indirmeye sundu.

Sadece 3 MB boyutunda olan uygulama kullanıcıların yüzlerini  Unreal Engine 4 oyun motoruna aktarmaya imkan tanıyor. Detaylı tarama yapabilen uygulama iPhone’lardaki artırılmış gerçeklik özelliğinden yararlanıyor.   Pek tabii bunun için Apple ARKit ve TrueDepth sistemlerinden faydalanılıyor. Geliştirilen uygulama iOS 13 ve üzeri işletim sistemi yüklü iOS cihazlarıyla çalışıyor. Unreal Engine, oyun endüstrisindeki en popüler üretim araçlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Uygulamayla geliştiricilerin diledikleri yüz ifadelerini tasarladıkları oyunlara aktarabilecekleri dile getiriliyor. Uygulama, uzaktan kontrol ve çoklu cihaz senkronizasyonunu da bünyesinde barındırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Live Link Face Android’e gelecek mi?

Live Link Face uygulamasının ücretsiz olarak indirilebileceğini de belirtelim. Yayınlanan bu uygulamanın ardından geliştiricilerin çok daha gerçekçi yüz modellemeleri yapabilecekleri söyleniyor.  Önümüzdeki dönemde kullanıcıların kendi yüzlerini de oyunlara aktarabileceğini şimdiden söylemek mümkün. Karakterlere yüksek kaliteli yüz ifadeleri aktarmaya yardımcı olan uygulamanın Android için indirmeye sunulup sunulmayacağı ise belli değil. Uygulamayı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.