reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame hala Avatar’ı geçebilir mi?

Son yılların en büyük filmi olarak ön plana çıkan Avengers Endgame yakın zamanda Avatar’ın rekorunu kırabilir mi? Bu aslında yanıtı biraz zor bir soru fakat matematiksel hesaplamayla cevabı bulmak mümkün.

Üç boyutlu sinema deneyimi sunarak ön plana çıkan Avatar vizyona girdiği dönemde normalden çok daha uzun süre sinemada kaldı. Bu uzun beyaz perde macerasının ardından dünya genelinde sinema tarihinin en çok izlenen ve en çok kazandıran filmi oldu. Senelerdir zirveden inmeyen filmin en büyük rakibi ise Avengers Endgame. İzleyicilerin sinemaya olan ilgisi azalırken Marvel Sinematik Evreni’nin on senelik macerası heyecan uyandırmayı başardı. Öyle ki film 26 Nisan’dan bu yana 2,6 milyar dolar gişe hasılatı elde etti. Avatar’ın büyük rekoru ise 2,787 milyar dolar. Aradaki fark çok büyük değil, fakat Endgame vizyona gireli beş hafta oldu. Gişe kazancı da büyük oranda yavaşladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Endgame Avatar’ı geçebilecek mi?

Eğer Disney ve Marvel, Avatar’ın rekorunu kırmayı gerçekten istiyorsa filmin normalden çok daha uzun süre boyunxa kalması gerekiyor. Her hafta elde edilecek ufak kazançlarla birlikte Avengers Endgame 2,787 milyar dolarlık rekoru kırabilir. Bunun için sabır, zaman ve çaba gerekiyor. Yabancı kaynaklara göre bunun mümkün olması haziran sonunu bulacak. Avatar’ın da bu rekoru kırdığı süre düşününce, filmin tüm yaz sinemada kalma ihtimali yüksek görünüyor.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Endgame sahnesi