reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame Avatar gişe savaşları

Gişe savaşlarında son perde; Avengers Endgame ve Avatar rekabetinin kazananı kim?

Avengers Endgame, gişenin bir numaralı filmi olmak için son çabasını sürdürüyor. Avatar filmini tahttan indirmek isteyen yapım yeniden yayınlanmıştı.

Avengers Endgame, 2019’un ikinci yarısına geçtiğimiz şu günlerde bu yıl içinde gişede yıkılması güç bir başarıya ulaştı. Tüm zamanlar rekoru içinse çabasında yavaş yavaş sona yaklaştık. James Cameron’un Avatar ve Titanic‘i yıllardır en çok kazandıran filmler listesinde ilk iki sırayı işgal ederken, Endgame Titanic’i üçüncü sıraya itmeyi başarmıştı. Ancak asıl hedef elbette ikincilik değil birincilik elbette. Bu yüzden sinema severler son günlerde nefeslerini tutmuş şu sorunun cevabını bekliyordu: Avengers Endgame, 2009’da yayınlanan Avatar’ı tam 10 yıl sonra tahtında edebilir mi? Film geçtiğimiz cuma sinemalarda ikinci gösterimini yapmaya başladı. Spider-Man Far From Home öncesi planlanan bu gösterim ise ne yazık ki isteneni veremeyecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Endgame ikinciliğe mahkum gibi görünüyor

Yeniden yayınlanma sonrası Endgame ne kadar gişe elde etti dersiniz? 5,5 milyon dolar Amerika içi, 2,3 milyon dolar yurt dışı gişesi elde eden yapım toplamda bu ikinci gösterimin yapıldığı hafta sonundan 7,8 milyon dolar elde ediyor. Bu da filmin gişesini 2 milyar 761 milyon dolara çıkarıyor.

Her ne kadar yeniden yayınlanma için hiç fena olmasa da Avatar 2 milyar 788 milyon dolarlık gişesiyle zirvenin yegane sahibi olmaya devam ediyor. Yaklaşık 27 milyon dolarlık farkın ise yakın zamanda kapanması pek mümkün değil. Sektöre yakın isimler de Endgame’in Avatar’ı tahtından indirecek film olamayacağı konusunda hemfikir. Box Office Mojo’nun hazırladığı gişe listesine buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Filmin fragmanı