reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Roads

Gerçek sürücülere özel uygulama: Roads by Porsche [Video]

Sürücüler için yol uygulamaları oldukça önemli. Bu konuda en iyi deneyimlerden birisini yaşatan Google’ın trafik durumunu gösterdiği Haritalar uygulamasının oldukça popüler olduğunu söyleyebiliriz. Burada sürece Porsche ise yeni uygulaması Roads ile dahil oluyor.

iOS ve Android tarafında navigasyon uygulamaları mevcut ancak kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen Google Haritalar olarak karşımıza çıkıyor. Ancak Alman otomobil devi Porsche, araçlar için özel olarak bir uygulama geliştirdi. Porsche’nin bu yeni uygulaması “Roads”, sürücüler için yolların kataloğunu çıkartıyor. Uygulama 500 bin kullanıcısı ile sürekli artan bir deneyim sunuyor. Şu anda iOS için kullanılabilir durumda olan Roads, yakın zaman içinde Android için de kullanılabilir olacak. Porsche’den Marco Brinkmann, uygulama hakkında “ulaşımdan daha fazlasını deneyimlemek isteyenler için… Markanın ötesinde. Bu uygulama yollar için bir çeşit Michelin sürüş kılavuzu oluşturmanızı sağlayan ölçeklenebilir bir platform.” açıklamasını yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İyi bir sürüş deneyimi için Roads by Porsche

Porsche roads
Porsche roads
Porsche roads
Porsche roads

Roads by Porsche uygulaması esasen sürücülerin sürüş deneyimlerini artırmak için oluşturulmuş. Sürücüler yollarda giderken bu yollar uygulama sayesinde kaydedilebiliyor. Bu kaydedilen yollar ise uygulamayı kullanan diğer sürücüler ile paylaşılıyor. Böylelikle, yol deneyimi artırılmış oluyor.  Bu adeta yollar için bir Michelin Kılavuzu olarak karşımıza çıkıyor.

Uygulamanın arkasındaki fikir, dünyanın en iyi sürüş yollarını ortaya çıkartarak iyi bir yol rehberi oluşturmak olarak tanımlanıyor. Avrupa’nın inişli çıkışlı yollarında geçirilen her yolculuk ile yoldaki kasabalar ve sürücüdeki fotoğraflar ile yol haritası çizen uygulama, sizi adım adım yönlendiren navigasyon özelliğini de sunuyor. Ancak şu an uygulama yalnızca İngilizce, Flemenkçe, Fransızca, Almanca ve İspanyolca dillerini destekliyor. İlerleyen aylarda diğer diller için de destek gelebileceği düşünülüyor.