reklamı kapat

POPÜLER

Deep Nostalgia

Fotoğrafları canlandıran son günlerin popüler servisi: Deep Nostalgia

Yapay zeka teknolojileri inanılmaz imkanlar getirmeye devam ediyor. Bunların son dönemde en çok popüler olanlarından birisi ise Deep Nostalgia.

Son günlerde iyice popüler olmayan başlayan buradan ulaşabileceğiniz Deep Nostalgia, yapay zeka kullanarak gerçek anlamda fotoğrafları canlandırabilen bir servis. Geliştirici firma MyHeritage burada özellikle eski aile fotoğraflarına odaklanıyor. Ancak sistem her fotoğraf üzerinde görev yapıyor. Burada “harika teknolojiyle aile fotoğraflarınızdaki yüzleri canlandırın. Aile geçmişinizi daha önce hiç olmadığı gibi yaşayın!” mottosunu kullanan şirket, internette yeni bir akım başlatmış durumda. Sonuçları gördüğümüz örneklerde gerçekten çok iyi olan sistem, fotoğraf içerisinde yüzleri belirleyerek onlara ufak da olsa gerçekçi hareketler / mimikler getiriyor. Peki sistem tam olarak nasıl çalışıyor? Firmanın bu konuda yaptığı resmi açıklama tam olarak şöyle:

“Fotoğrafları canlandırmak için olağanüstü teknoloji, derin öğrenmeyi kullanarak video canlandırma konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan D-ID, MyHeritage tarafından lisanslandı. MyHeritage, tarihsel fotoğraflardaki yüzleri canlandırmak ve yüksek kaliteli, gerçekçi video görüntüleri oluşturmak için bu teknolojiyi entegre etti.

Deep Nostalgia özelliği, MyHeritage tarafından hazırlanan birkaç sürücü kullanır. Her sürücü, sabit bir hareket ve jest dizisinden oluşan bir videodur. Deep Nostalgia, sürücüleri hareketsiz fotoğrafınızdaki bir yüze çok doğru bir şekilde uygulayarak arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşabileceğiniz kısa bir video oluşturabilir. Sürücü canlandırmadaki hareketleri yönlendirir, böylece atalarınızın gülümsediğini, göz kırptığını ve başlarını çevirdiğini görebilirsiniz. Bu özellik gerçekten fotoğraflarınıza hayat veriyor!”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Servisin ne yaptığını gösteren güzel bir örnek!

Deep Nostalgia eskiye yeni bir bakış açısı getiriyor

Birçok örneğini direkt olarak burada görebileceğiniz yapay zeka sistemi, bir fotoğraf içerisinde birden fazla yüzü de canlandırabiliyor. Burada bir video animasyon hazırlayan ve bunu başkalarıyla paylaşmanıza imkan tanıyan sistem, ücretsiz olarak kullanılabiliyor ancak burada bazı sınırlar bulunuyor. Çok sayıda “canlandırma” için ücretli abone olmak gerekiyor. Firma sürecin güvenli olduğunu aktarıyor ancak yine de fotoğrafların firmanın sunucularında işlendiğini unutmamak gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun dikkat çeken yeni telefon modeli