reklamı kapat

POPÜLER

Reimagine LOG Tasarım

Eski siyah beyaz fotoğraflara can veren yeni uygulama: Reimagine

Daha önce de sık sık ses getiren geliştirici MyHeritage, bu sefer eski siyah beyaz fotoğraflara can veren yeni uygulaması Reimagine ile karşımızda.

Direkt olarak buradan ücretsiz (Tüm özellikler içi uygulama içi abonelik satılıyor) olarak indirebileceğiniz Reimagine uygulaması, birden fazla teknoloji kullanarak ve yapay zeka altyapısından güç alarak içerisine yüklenen eski siyah beyaz fotoğrafları yeniliyor. Şimdiye kadar gördüğümüz bazı diğer uygulamalardan çok daha gelişmiş olan ve birçok adımı etkili şekilde bir araya getiren uygulama, tek seferde bir albümdeki birden fazla fotoğrafı bulup fotoğraflayarak kayıt altına alıyor ya da firmanın tabiriyle tarıyor, çekilen fotoğrafların çözünürlüğünü ve netliğini artırıyor, siyah beyaz fotoğraflarını çok iyi şekilde renklendiriyor, eğer fotoğraf renkliyse solmuş tonları kurtarıyor, fotoğraf üzerindeki tüm çatlakları ya da hasarları gideriyor ve fotoğraftaki kişileri hareketli animasyonlar ile canlandırabiliyor. “Anılarınızı hayata geçirin” mottosuna sahip olan tanıtım videosunu aşağıda izleyebileceğiniz uygulama, halen hayatta olan aile büyüklerini sevindirebilecek harika hediyelere aracılık edebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirket bundan önce özellikle Deep Nostalgia ile ses getirmişti. Geçtiğimiz yıllarda bir anda inanılmaz popüler olan ve daha sonra unutulan buradan ulaşabileceğiniz Deep Nostalgia, yapay zeka kullanarak gerçek anlamda fotoğrafları canlandırabilen bir servisti. Burada “Teknolojiyle aile fotoğraflarınızdaki yüzleri canlandırın. Aile geçmişinizi daha önce hiç olmadığı gibi yaşayın!” mottosunu kullanan şirket, Reimagine uygulamasına temel olarak teknolojisi ile internette yeni bir akım başlatmıştı. Oldukça iyi sonuçları olan sistem, yüklenen fotoğraf içerisindeki yüzleri belirleyerek onlara ufak da olsa gerçekçi hareketler / mimikler ekliyordu. Birçok örneğini direkt olarak burada görebileceğiniz yapay zeka sistemi, bir fotoğraf içerisindeki birden fazla yüzü de canlandırabiliyordu.

Reimagine uygulaması yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition tanıtıldı