reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Intel Microsoft

Intel ve Microsoft tarafından Huawei özelinde sevindiren açıklama

Amerika ambargosu altında bulunan Huawei, Intel ve Microsoft kanatından önemli bir destek açıklaması ile gündemde yer alıyor.

Trump’ın karalistesine alındıktan sonra zor zamanlar geçirmeye başlayan Huawei, Amerika merkezli birçok şirket ile iş yapamaz hale geldi. Bu durumlar yüzünden gelecek cihazları için kendi işletim sistemini geliştiren firma, mevcut cihazlarda bir sorun yaşamıyor. Söylentilerin aksine firmanın hali hazırda satılan Android telefonlarında herhangi bir sorun bulunmuyor ve hatta geniş çaplı Android Q çalışmaları sürüyor. Bu durum dizüstü bilgisayar tarafında da aynı şekilde karşımıza çıkıyor. Kısa süre önce bir açıklama yapan işlemci devi Intel ile yazılım devi Microsoft, satışa çıkan Huawei dizüstü bilgisayara destek vermeye devam edeceklerini belirtiyor. Intel’in UEFI/BIOS firmware, Microsoft’un ise standart Windows güncellemelerini sürdüreceği açık ve net şekilde aktarılıyor. Bu da Huawei’den dizüstü bilgisayar satın alan milyonlar için çok güzel görünüyor. Hazırladığı çok gelişmiş ve şık dizüstüleri Türkiye’de de satan firma, görüldüğü üzere destek konusunda sorun yaşatmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, HongMeng OS ile yazılım tarafında bağımsız hale gelecek

Türkiye’de dahi kayıt altına işletim sistemi, akıllı telefonlar yanında bilgisayar, akıllı saat ve televizyon gibi ürünlerde de çalışacak deniyor. Ekim ayında çıkması beklenen yeni sürüm, aslında çok uzun zamandır geliştiriliyor. Ancak ambargo sonrasında bu konuya çok ciddi ağırlık verilmiş durumda.

İlginizi Çekebilir

Firmanın mobil fotoğraf yarışması