reklamı kapat

POPÜLER

huawei oyuncu dizüstü

Huawei ve bilgisayar tarafındaki önemli yeni ürünleri

Akıllı telefon pazarının en büyük isimlerinden Huawei, biliyorsunuz birçok başka alanda da yer alıyor. Bu alanlar genişlemeye devam ediyor.

Huawei herkesin bildiği üzere birçok gelişmiş dizüstü bilgisayar modeline sahip bir firma. Hatta bu modeller Türkiye’de de resmi garantili olarak satılıyor. Ancak firma bilgisayar tarafında sadece dizüstüler ile yetinmek istemiyor. Geçtiğimiz hafta çıkan resmi kayıtlara göre Huawei’den bir masaüstü bilgisayar da yolda bulunuyor. Bu alanda gelecek ilk sistemin gücünü yerleşik Radeon grafik birimine sahip AMD Ryzen 5 PRO 4400G işlemciden alacağı aktarılıyor. Şimdi ise firmanın oyuncu dizüstü pazarına giriş yapacağı gelen bilgiler arasında. Hatta burada Huawei yanında Honor marka oyun dizüstülerinin de pazara çıkarılacağı aktarılıyor. Bu yeni modellerin gücünü 10. jenerasyon Intel Core H ya da AMD Ryzen 4000H işlemcilerden alacağı ve GeForce RTX 20 serisi ekran kartlarıyla donatılabileceği söyleniyor. Yeni modellerin Türkiye’de de satılması bekleniyor ve fiyatları oldukça merak ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, telefon tarafında da ilginç çalışmalar içerisinde

Bulunan bir patente göre Huawei, gelecek akıllı telefon modellerinde normal fotoğraf makineleri gibi değiştirilebilir lensler sunmak istiyor. Daha önce de söylediğimiz üzere günümüzde akıllı telefonlar için üçüncü parti lensler uzun zamandır satılıyor. Ancak bunların hiçbiri direkt olarak telefon üreticisi firmalardan gelmiyor. Telefon tarafında Leica ile ortaklık kuran Huawei ise bunu değiştirmeyi planlıyor gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Çok dikkat çeken telefon Xiaomi Mi Note 10