reklamı kapat

POPÜLER

Huawei işletim sistemi HongMeng

Huawei işletim sistemi HongMeng için ortaya çıkan büyük hamle

Android lisansı iptal edilen Huawei, buna cevabı kendi işletim sistemi HongMeng ile veriyor. İşte bu sistem için büyük bir detay daha ortaya çıktı.

Huawei, kendi işletim sistemi üzerinde çok uzun zamandır çalışıyor. Amerika ile olan sorunların ambargo düzeyine gelebileceğini 2-3 yıldır gören firma, bu açıdan sürece son gelişmeler ışığında yeni başlamıyor. Bu sayede de adı geçen işletim sistemi HongMeng, önümüzdeki sonbahar aylarında karşımıza çıkacak deniyor. Yeni gelen bilgilere göreye firma şimdiden tam 1 milyon HongMeng yüklü cihaz hazırlamış durumda. Bunların test için hazırlandığı kaynaklar tarafından söylenirken, firma çıkışı en kısa zamanda gerçekleştirmek adına gerçekten büyük adımlar atıyor. Bu işletim sisteminin tüm Android uygulamalarına destek verdiği de bir kez daha belirtiliyor. Bu açıdan açık kaynak kodlu Android altyapısı üzerine kurulduğu tahmin edilen sürüm, resmi kaynaklar tarafından “güvenli ve kişisel verileri korur” şeklinde tanıtılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei HongMeng işletim sistemi çok merak ediliyor

Henüz işletim sistemi nasıl bir deneyim sunacak bilmiyoruz. Ancak işletim sistemi sadece telefonları kapsamıyor. HongMeng’in akıllı telefonlar yanında tabletler, bilgisayarlar, arabalar, televizyonlar ve akıllı giyilebilir ürünlerde de yer alacağı söyleniyor. Yazılım tarafında bağımsızlık elde etmek isteyen firma, bunu donanım tarafında da destekleyecek gücü elinde bulunduruyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi ekran altı kamera teknolojisi