reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Android’in yerini alacak Huawei işletim sisteminin en önemli detayı belli oldu

Huawei tarafına yönelik Android yasağı ve ardından gelen erteleme kararı, biliyorsunuz şirketin kendi işletim sistemini gündeme getiriyor.İşte bu sistem hakkında en önemli detay belli oldu.

Android yasağı sonrasında Huawei, uzun süredir gündemde olan işletim sistemi projesine hız vermeye başladı. Firma uzun yıllardır Android’e rakip / alternatif kendi işletim sistemini geliştiriyor. Son olaylar sonrasında sık sık gündeme gelen sürüm, bir “B Planı” olarak masada bulunuyor. Peki bu mobil işletim sisteminin adı ne olacak? Firmanı aldığı yeni kayıtlara göre işletim sistemi çok yüksek ihtimalle “Hongmeng OS” adıyla karşımıza çıkacak. Kendi sistemin için global pazarda farklı bir isim kullanma ihtimali de olan firma, bu sürümle büyük merak uyandırıyor. Çin’de aktif olarak test edildiğini duyduğumuz Hongmeng OS, firmanın mobil tarafta ayakta kalması için olmazsa olmaz bir noktada yer alıyor. Donanım tarafını hali hazırda Çin içerisinde çözme şansı bulunan firmanın, yazılım tarafını da mutlaka halletmesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei imzalı işletim sistemi ne zaman çıkacak?

Bunun için biraz daha beklememiz gerekiyor. Direkt olarak Richard Yu’dan gelen bilgilere göre Huawei imzalı işletim sistemi önümüzdeki sonbahar aylarında ya da çok büyük olasılıkla 2020 başında kullanımda olacak. Telefon yanında bilgisayar, tablet, televizyon, otomobil ve giyilebilir ürünler için de adı geçen işletim sistemi, hep söylediğimiz gibi firmanın geleceği için büyük önem arz ediyor. Bu işletim sisteminin ilginç olarak tüm Android uygulamalara destek vereceği de belirtiliyor. Oldukça ilginç görünen bu detayın nasıl sağlanacağı gerçekten büyük merak uyandırıyor. Firmanın bu konuda Google ile çalışmalar yaptığı söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’den ilginç bir video