reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen T-Cross

Volkswagen T-Cross için yeni dizel motor seçeneği

Benzinli versiyonlarından ardından dizel için de seçeneklere sahip olan Volkswagen T-Cross, pazar payını artırma peşinde.

Ekim ayında düzenlenen etkinliğin ardından SUV urun gamının giriş seviyesine yerleşen Volkswagen T-Cross için beklenen dokunuşları almaya devam ediyoruz. İlk adımda gelen R-Line paketiyle görsel açıdan dikkatleri üzerine çekmeyi başaran model için kaputun altındaki dizeller de kullanışlılığa etki etmek adına oyuna sürülüyor. En alttan başlayıp en üste kadar uzanan donanım paketleriyle satın alınabilecek olan 1,6 litre hacimli motor, arazi dinamikleri sunan modeller arasında tutumluluk noktasında kullanıcıları memnun etme iddiasını taşıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen T-Cross dizel motor için öne çıkanlar

Motorla ilgili paylaşılan verilere ilk olarak vadettiği performans rakamlarından bakmaya başlayalım. Güç bazında 94 birim tork bazında ise 250 birimlik rakamlarla karşımıza çıkan 1,6 TDI makine bu karakterle ihtiyaç odaklı bir çerçeve çiziyor. Araçlarına 5 ileri manuel veya 7 ileri çift kavrama şanzıman ile bu motoru dahil edebilecek olan kullanıcılar 0’dan 100’e hızlanmalarını 12,5 saniyede tamamlayabilecek. WLTP standartları kapsamında yapılan testler sonucunda elde edilen yakıt tüketimi ise 100 kilometre için 5,3 litre olarak veriliyor. Karbon salınım noktasındaysa kilometrede 140 gramlık bir değer karşımıza çıkmakta. Yurt dışında 23.838 euroluk başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak olan seçeneğin Türkiye pazarındaki geleceği de önümüzdeki süreçte netlik kazanacak.

İlgili video