reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20
Samsung Galaxy S20
Samsung Galaxy S20

Samsung Galaxy S20 ailesinden paylaşılan şaşırtan güzel detay

Üç farklı modelden oluşan Samsung Galaxy S20 ailesinde önemli bir güvenlik donanımının yer aldığı ortaya çıktı. İşte detaylar;

Samsung Galaxy S20, Galaxy S20 Plus ve Galaxy S20 Ultra gündemden düşmüyor. Firmanın 2020’deki ilk amiral gemileri, yeni öğrendiğimiz üzere Secure Element (SE) isimli bir güvenlik donanımı taşıyor. Firmanın şaşırtıcı şekilde ancak şimdi açıkladığı bu donanım, telefonları almayı düşünenler için güzel görünüyor. Google Titan-M ve Apple Secure Enclave karşısına çıkan bu güvenlik çipi, söylendiği kadarıyla hassas verileri ulaşılamaz şekilde bünyesinde barındırıyor. Yani hassas veriler telefonun hafızası yerine direkt olarak bu çipin içinde tutuluyor. Bu da elbette donanımsal şifreleme ile çok ciddi bir güvenlik getiriyor. Bu veriler arasında biyometrik bilgiler, parolalar ve kullanılırsa kripto para birimlerinin yer aldığı aktarılıyor. Çok önemli verileri virüslerin rahat erişebileceği yerden ayıran ve bununla çok mantıklı bir adım atan Samsung, Secure Element (SE) donanımını diğer yeni cihazlarına da entegre edecektir deniyor. Ancak çipin sadece amiral gemilerine özel kalma ihtimali bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S20 ailesi Türkiye’de kaça satılıyor?

Biliyorsunuz ailenin iki üyesi için geçtiğimiz hafta Türkiye’de sürpriz bir zam gelmişti. Normalde Galaxy S20 için 7.779 TL, Galaxy S20 Plus için 9.299 TL, Galaxy S20 Ultra içinse 11.999 TL fiyat açıklanmıştı. Daha sonra ise modellerin fiyatı sırasıyla 8.299 TL, 9.299 TL ve 12.499 TL oldu. Zam konusunda Galaxy S20 Plus’ı dışarıda tutan Samsung Türkiye, bunlara ek olarak beraber tanıttığı Samsung Galaxy Z Flip Türkiye fiyatını da artırdı. Normalde 13.499 TL fiyat açıklanan telefon, yapılan zam ile tam 14.499 TL seviyesine çıkış yaptı.

İlginizi Çekebilir

Çok pahalı Galaxy Z Flip nasıl üretiliyor?