reklamı kapat

POPÜLER

Kutlama zamanı; Porsche 911 GT2 RS ile yeni bir rekor sürüşüne konuk olun [Video]

Rekor için av gezisine devam eden Porsche 911 GT2 RS, fabrika çıkış donanım ve teknik özellikleriyle Road America’da zirveyi ele geçirdi.

Porsche ürün gamının güncel jenerasyonlarındaki zirve noktalarından birisini temsil eden 911 GT2 RS, tanıtıldığı ilk günden itibaren eline geçirdiği rozetlerle gündeme gelmeyi başardı. Ortaya çıkarttığı mühendisliğin sınırlarını zorlamak konusunda gayet cömert davranan Porsche de, kelimenin tam anlamıyla işgal edilmedik pist bırakmama yolunda emin adımlarla ilerliyor. Şu sıralar Kuzey Amerika sınırları içerisinde turuna devam eden bu haşere çocuk, eline geçirdiği yeni bir rekor dereceyle yine karşımıza çıkmış durumda. Road America adı verilen yaklaşık 6,5 kilometrelik pistin en iyi derecesini elde etmek adına kontak açan Porsche, resmi kanallarından paylaştığı görüntülerle istediğini aldığını tüm dünyaya duyurdu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Motor sporları konusunda 20 yılın üzerinde deneyime sahip olan David Donohue’nin direksiyonu başına geçtiği rekorda, 14 viraj içerek bir rota ekibi bekliyordu. Üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmayan otomobille gaza basan Donohue, 2 dakika 15 saniye ve 17 saliselik derece ve 173 km/s’lık hız ortalamasıyla Road America’nın yeni kralı oldu. Rakamlar demişken GT2 RS’in 3,8 litrelik altı silindirli motoruyla 700 beygir güce sahip olduğunu ve 0’dan 100’e hızlanmasını 2,8 saniyede tamamlayabildiğini ayrı bir noktada belirtmek gerekiyor. Porsche bir süre önce Road Atlanta pistine 911 GT3 RS ile çıkmış ve 2 dakika 18 saniye ve 57 saliselik dereceyle başarı elde etmişti.