reklamı kapat

POPÜLER

Porsche 911 GT2 RS’i ilk kez kullanan iki pilotun yorum yapamayışlarını izleyin [Video]

Sokakların en hızlı 911’inin direksiyonu başına geçen Mark Webber ve Walter Röhrl’nin verdikleri tepki görülmeye değerdi.

İlk olarak Forza Motorsport 7’nin tanıtım etkinliğinde yüzünü göstermesinin ardından karşımıza Porsche’nin sokaklara çıkardığı en hızlı 911 modeli olarak çıkan GT2 RS teknik değerlerinin yanında sürüş dinamikleriyle de oldukça iddialı bir otomobil. 3.8 litrelik altı silindirli motoruyla 700 beygir güç ve 750 Nm tork gibi aklımıza geldiğinde dahi heyecan verici olan performans parametrelerine sahip olan GT2 RS, 0’dan 100’e hızlanmasını 2,8 saniyede tamamlarken saatte maksimum 340 kilometre hıza erişebiliyor. Lamborghini ve Ferrari gibi egzotik otomobillerin sınırlarında dolaşan aracı özel yapan parçalarından birisi de sürüş karakterini doğrudan etkileyen 1.470 kilogramlık ağırlığı. Otomobil endüstrisinin artık hız ve performansa nazaran daha çok odaklandığı sürüş kabiliyeti üzerinde de Porsche’nin fazlasıyla iddialı olduğu aracın kağıt üzerindeki değerlerini test etmekse her zaman olduğu gibi ilk olarak usta ellere kalıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche’nin aracın sürüş dinamiklerini test etmesi adına Walter Röhrl ve Mark Webber gibi deneyimli pilotlarla gerçekleştirdiği kısa test sürüşünün ardından, pilotlardan gelen ilk yorumsa kelimenin tam anlamıyla “yorumsuz” oldu. Sürüşün ardından araçtan iner inmez karşıladığımız pilotların oldukça iddialı olan GT2 RS için yaptıkları uzun(!) açıklamada beklentilerin fazlasıyla karşılandığını keyifli bir yolla görebiliyoruz. Sözü fazla uzatmadan yüzünüzde tebessüm yaratacak bir projeyle daha sizleri baş başa bırakalım. İlgili videoya haberin ana görseli üzerinden ulaşabilirsiniz.