reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Facebook Dating

Facebook’tan Tinder’a rakip “çöpçatanlık” servisi

F8 Geliştiriciler Konferansı kapsamında önemli duyurular yapan Facebook, bunlara arasına “Dating” adını verdiği yeni servisini de ekledi.

Biliyorsunuz artık birçok aile Facebook aracılığıyla kuruluyor. İnsanlar hayat arkadaşlarını çoğunlukla platformda üzerinde buluyor. Bir sosyal medya platformu olarak insanları birbirine bağlayan ve çevrimiçi olarak buluşturan platform, bu konuda “Dating” isimli yeni bir servis kazanıyor. Platformun direkt olarak Tinder‘a rakip olarak geliştirdiği yeni servisi, ilk  bağlantı sürecini daha kolay hale getirmeye odaklanıyor. Dating servisinde ilk olarak her şey ana profillerden ayrı tutuluyor. Burada kişiler sadece isimlerinin olduğu yeni profiller oluşturuyor. Daha sonra kişiler çöpçatanlık grupları ve etkinlik içerisinde kendilerine uygun kişilere bakmaya başlıyor. Burada uzun süreli gerçek ilişkilere odaklandıklarını belirten şirket, gerçekten farklı bir yapı kuruyor. Söylendiği kadarıyla süreçte bir “profili görünür yapma” özelliği de bulunuyor. Bu sayede kişiler etkinliklere kendi profillerini açarak, aynı şekilde profili açan diğer potansiyel taliplerle kolayca bağlantı kurabiliyor. Kişilerin uygun gördükleri diğer kişilerle Facebook ve Messenger’dan ayrı sohbetler yapabileceği de söyleniyor.

Facebook Dating

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook’un yeni özelliği kötüye kullanıma çok açık

Aylık aktif olarak 2.2 milyar kişi tarafından kullanılan platformun yeni özelliği çok dikkat çekecek gibi görünüyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi kötü kullanıma çok açık platform, en azından kişisel profilleri ortaya atmıyor. Ancak bu da şirketin istediği ciddi ilişkilerin kurulmasını zorlaştıracak bir engel olarak görünüyor. Yakın zamanda detaylanacağı belirtilen servisin, denemelerine de yakında başlanacağı belirtiliyor.

İlgili Video

Şirketten oyun odaklı servis