reklamı kapat

POPÜLER

Çöpçatanlık uygulaması Facebook Dating
Çöpçatanlık uygulaması Facebook Dating
Çöpçatanlık uygulaması Facebook Dating
Çöpçatanlık uygulaması Facebook Dating

Gizli aşıkları ortaya çıkaran “çöpçatanlık uygulaması” Facebook Dating kullanıma açıldı

İlk duyurusu 2018’deki F8 Geliştiriciler Konferansı kapsamında yapılan Facebook Dating, IFA 2019’un yoğun gündeminde kullanıma sunuldu.

Platformun direkt olarak Tinder‘a rakip olarak geliştirdiği yeni servisi Facebook Dating, ilk olarak 20 farklı ülkede aktif edilmiş durumda. Aralarında Türkiye’nin olmadığı bu ülkelerdeki kullanıcılar, artık romantik ilişki arayışına Dating üzerinden de çıkabiliyor. Daha önce açıklandığı kadarıyla Dating servisinde ilk olarak her şey ana profillerden ayrı tutuluyor. Burada kişiler sadece isimlerinin olduğu yeni profiller oluşturuyor. Daha sonra kişiler çöpçatanlık grupları ve etkinlik içerisinde kendilerine uygun kişilere bakmaya başlıyor. Bünyesinde fotoğraf yanında Hikaye altyapısı da bulunan servis, çok kolay kullanılabiliyor ve aşağıda görebileceğiniz üzere modern bir arayüzle geliyor. Temel çalışma mantığı Tinder ile benzer olan Facebook Dating, önemli güvenlik önlemleri de sunuyor. Instagram ile de entegre şekilde çalışan uygulama, normalde arkadaş listenizdeki kişilerle eşleştirme yapmıyor. Ancak burada “Secret Crush” özelliğiyle gizli aşklar da ortaya çıkıyor. Burada kişiler 8 farklı Facebook ya da Instagram arkadaşını seçiyor. Bu kişiler sizin onları seçtiğinizi kesinlikle görmüyor. Eğer onlar da sizi seçerse bildirim geliyor ve yukarıda da dediğimiz gibi gizli aşıklar birbirini bulmuş oluyor. Uygulama burada bir aracı görevi üstleniyor ve bu da güzel duruyor.

Çöpçatanlık uygulaması Facebook Dating
Çöpçatanlık uygulaması Facebook Dating
Çöpçatanlık uygulaması Facebook Dating
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Dating hangi ülkelerde kullanılabiliyor

Servis şimdilik Arjantin, Bolivya, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Ekvador, Guyana, Laos, Malezya, Meksika, Paraguay, Peru, Filipinler, Singapur, Surinam, Tayland, Uruguay, Vietnam ve Amerika Birleşik Devletleri merkezli olarak açılmış durumda. Görebileceğiniz üzere burada bir tane bile Avrupa ülkesi yer almıyor. Firma Avrupa tarafının 2020 başında aktif edileceğini aktarıyor. Servisin Türkiye’de de 2020’de açılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

490 km/s hıza çıkan Bugatti Chiron