reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple Harita Haritalar

Apple’ın kendi “Harita” uygulaması için müjdeli haber

Biliyorsunuz teknoloji devi Apple‘ın kendi “Harita” uygulaması bulunuyor. Uzun zamandır gündemde olan uygulama, biliyorsunuz Google Haritalar kadar iyi performans gösteremiyor. Ancak bunun değişeceği söyleniyor.

Advertisement

Apple Harita, özellikle ilk çıktığı zaman çok kötüydü. O zaman tam bir fiyasko olarak nitelendirilen uygulama, zaman içerisinde birçok hatadan kurtuldu ve kullanılabilir hale geldi. Ancak teknoloji devinin çözümü hiçbir zaman Google Haritalar kadar iyi olmadı. Bazı yanlış yönlendirmeler ile internette dalga konusu dahi olan Apple Harita, büyük bir güncelleme alacak gibi duruyor. Kısa süre önce TechCrunch‘a konuşan şirketin en üst düzey isimlerinden Eddy Cue, büyük bir yenilenmenin müjdesini veriyor. Şirketin bu yeni dönemde uygulamaya yaklaşımını değiştireceği görülüyor. Şu an uygulama OpenStreetMap ve TomTom gibi kaynaklardan gelen veriler ile parça parça oluşturuluyor. Ancak bu açıkça görüldüğü üzere çok işe yaramıyor. İşte bu yüzden yeni dönemde firma kendi verilerini kullanacağını açıklıyor. Böylelikle uygulamanın çok daha hızlı güncelleneceği ve hepsinden önemlisi daha detaylı olacağı belirtiliyor. Bu da herkes için çok güzel duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, Harita için kendi verilerini nereden bulacak?

Şirket uzun süredir özellikle Amerika sınırları içerisinde kendi haritalandırma araçlarıyla geziyor. Buradan çok büyük veri elde eden firma, son dönemde süreçte drone kullanmaya da başlamış durumda. Aynı zamanda iPhone’lar üzerinden de anlık veri toplayabilen firma, yüksek çözünürlüklü uydu görüntüleri de alıyor. Tüm bunları bir araya getirmek isteyen Apple, Google Haritalar’ı geçmeye kararlı görünüyor. Ancak bu uzun vadede bile oldukça zor duruyor.

İlgili Video

Şirketin iPhone parçalama robotunu gördünüz mü?