reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram için “Bu zamana kadar neden yoktu?” dedirten özellik

Instagram, özel mesajlar kısmındaki büyük eksikliklerden birini gidermeye hazırlanıyor. Test edilen yeni özellik göründü.

Instagram ilk çıktığı yıllarda fotoğraf paylaşım uygulaması olarak tasarlandığı için platform uzun süre “özel mesaj” desteği alamamıştı. Şimdilerde aynı zamanda bir iletişim ağı olarak da kullanılan platformun mesaj gönderme yeteneği ise olmazsa olmazlardan. Ancak bunca zamandır, özel mesajlara karşı çekingen tavır bazı özelliklerin eksikliğine sebep oluyordu. Halihazırda özel mesajlardaki paylaşımlarınızı göremiyor, konuşma içinde arama yapamıyorsunuz. Paylaştığınız ve yeniden görmek istediğiniz ya da başka birine göndermek istediğiniz bir gönderi ya da fotoğraf/videoyu yeniden bulmak içinse sayfalarca geçmişe gitmeniz gerekebiliyor. İşte yeni özellik bunu önlüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram mesajlarında paylaşılanları görüntüleyen arayüz

Yeni özellikle beraber bir sohbet içinde paylaştığınız fotoğraf ve videoları sohbeti sessize alabildiğiniz panelde görüntülemeniz mümkün oluyor. Aynı zamanda bu panelde Instagram’dan paylaştığınız gönderiler de listeleniyor. İkinci bir başlık altında sıralanan gönderiler böylelikle sizin fotoğraf ve videolarınızla da karışmıyor. “Bu zamana kadar nasıl bu özellik getirilmemiş?” denilecek cinsten olan bu “ortak paylaşımlar” listesini keşfeden isim ise tersine mühendislikle ortaya çıkardığı özelliklerle tanınan Jane Manchun Wong. Özellik şimdilik test aşamasında olduğu için daha detaylı bir bilgi bulunmuyor. Son kullanıcıyla ne zaman buluşturulacağı da ne yazık ki net değil.

İlginizi çekebilir

HTC Vive Cosmos Türkiye’de