reklamı kapat

POPÜLER

instagram yeni özellik

Instagram yeni özelliğiyle özel mesajlara kadar bulaşıyor

Instagram yepyeni bir öneri sistemini kullanıcılarla buluşturdu. Platform özel mesaj kutusuna kadar girmiş durumda.

Instagram, 1 milyarın üzerinde kullanıcı sayısıyla “hayli popüler olmanın” karşılığını uygulamayı sürekli geliştirerek vermeye çalışıyor. Platformun sahip olduğu kullanıcı sayısı yoğunluğu ise bazı kullanıcıların “gölgede kalmasına” sebep olabiliyor. Keşfet sekmesi buna bir parça çare olsa da platform şimdi size takip etmek isteyebileceğiniz hesapları ayrıca göstermenin yeni bir yolunu buldu. Ancak bu yöntem herkesin hoşuna gitmeyebilir.

Yeni yönteme göre bir kullanıcı size özel mesaj yoluyla fotoğraf ya da video gönderdiğinde, o içeriğe tıklarsanız söz konusu fotoğraf veya videonun altında açıklama ve yorumlardan sonra yeni bir liste beliriyor. “Senin İçin Öneriler” başlığını taşıyan bu liste söz konusu fotoğraf veya video ile benzer içerikler sunan diğer hesapları listeliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

instagram

Instagram özel mesaj kutusuna kadar gelen “öneriler”

Bu öneri listesinin sadece özel mesajla gelen içeriklere tıklanması halinde görebiliyorsunuz. Yani aynı profile gidip, aynı videoyu oradan izlerseniz, benzer liste görünür olmuyor. Platformun özel mesajlarda dahi bu denli “iyiliksever” olması ise bazı kullanıcılar tarafından hoş karşılanırken, bazıları içinse rahatsız edici bulundu.

Özelliğin kademeli olarak dağıtıldığını belirtelim. Yeni öneri sistemi Türkiye’de de kullanıcılara ulaşmış durumda.

İlginizi çekebilir

Instagram hikayelere şarkı sözü ekleme özelliği