reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones yıldızının elektrikli otomobil tercihi Audi e-tron Sportback

Game of Thrones yıldızının elektrikli otomobil tercihi [Video]

Game of Thrones yıldızı Maisie Williams bu kez karşımıza elektrikli otomobil tercihiyle çıkıyor. Audi e-tron Sportback, içten yanmalı motorlara veda etmenizi istiyor.

Game of Thrones dizisinde Arya Stark rolüyle hayranların kalbini kazanan Maisie Williams, Super Bowl kapsamında yayınlanan Audi e-tron Sportback reklamıyla elektrikli otomobil tercihini ortaya koyuyor. İçten yanmalı motorlara (internal combustion engine – ICE) “veda” temalı bu reklamda küçük bir kelime oyunu yapılarak Frozen müziği kullanılmış. Egzoz gazları arasında boğucu bir trafiğin içinde tamamen elektrikli e-tron Sportback’iyle sıkışıp kalan Williams, artık içten yanmalı motorları bırakmanın zamanının geldiğini Frozen şarkısıyla dile getiriyor. Trafikten uzaklaşarak aracıyla akıcı bir sürüş deneyimine geçiş yapan oyuncuya benzin istasyonlarından araç tamircilerine kadar herkes eşlik ediyor. Elbette onlara diğer memnun e-tron sahipleri de katılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones yıldızıyla Audi iş birliği

Daha sürdürülebilir bir geleceğe doğru sürelim.” mottosuyla sonlanan reklamla beraber Audi elektrikli otomobil alanındaki iddiasını hatırlatıyor. Super Bowl dönemi ortaya koyulan bu reklamın bütçesinin hayli yüksek olduğunu da belirtelim. 30 saniyelik bir Super Bowl reklamını yayınlatmak için 5 milyon doların üzerinde bir bütçeyi gözden çıkarmak gerekiyor. Audi bunun üzerine Disney’in favori filmlerinden olan Frozen’ın şarkısını reklamı için lisanslayıp yine son dönemlerin öne çıkan televizyon oyuncusunu da reklamının başrolüne oturtuyor.

Geçtiğimiz kasım ayında tanıtılan Audi e-tron Sportback Avrupa’da 50 quattro ve 55 quattro olmak üzere iki farklı modelde öne çıkıyor. Bu modellerde sırasıyla 71 kWh ve 96 kWh pil paketleri yer alıyor. Otomobilin menziline baktığımızda 50 quattro versiyonu kullanıcılarına yaklaşık 346 km menzil sunarken, 55 quattro versiyonunda 445 km yol katedilebiliyor. Hazırlanan reklamı haberin üzerinden izleyebilirsiniz.