reklamı kapat

POPÜLER

Alfa Romeo Giulietta

Alfa Romeo Giulietta cephesinden üzücü haber; bir devrin sonu

Otomobil basınında yer alan son haberlere göre İtalyan menşeli otomobil üreticisi Alfa Romeo, sevilen hatchback modeli Giulietta için üzücü bir karar vermiş olabilir.

Alfa Romeo Giulietta gerek tasarım çizgileri gerek görsel detayları ile Alfa ruhunu hissettiren bir otomobil. Mart 2010 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan model 2014 yılında özellikle iç mekanını etkileyen bir makyaj operasyonu geçirmişti. O günden bu yana Audi 3, Volkswagen Golf ve BMW 1 Serisi gibi dişli rakipleri kadar satış başarısı elde edemese de marka özelinde lokomotif modellerden biri oldu. Ancak modelin çok uzun süredir üretimde olması nedeniyle yüzü eskimeye başladı. Azalan satış grafiği yüzünden Alfa Romeo, Giulietta için kara bir talih belirlemiş olabilir. Gelen son haberlere göre şirketin Cassino fabrikasında Giulietta üretimi neredeyse %45 oranında düşürüldü. Markanın her üretici gibi revaçta olan SUV modellerine odaklanmak istediği düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Alfa Romeo Giulietta gibi 4C de aynı kaderi paylaşmıştı

Alfa Romeo 4C ve 4C Spider, Alfa sevenlerin kalbinde adeta taht kurmuştu. Tamamen karbon şase yapısı, alçak oturuş pozisyonu ve tasarımı ile bir ikon haline helen model hakkında üzücü bir gelişme yaşandı. Ticari anlamda iyi günler geçirmeyen marka strateji değiştirerek maliyetleri kısma yoluna gidiyor. Buna göre 2015 yılından beri üretilen 4C ve 4C Spider modellerinin üretimi duruyor. Anlayacağınız artık sıfır kilometre bir 4C almanız neredeyse imkansız olacak. Alfa Romeo’nun yaptığı bu hamle, markayı yakından takip edenleri çok da şaşırtmadı. Çünkü İtalyan üretici 2018 yılında bahsi geçen modelleri Amerika Birleşik Devletleri pazarından çektiğini duyurmuştu. Spor ve ikonik araçların dışında genel kitleye daha çok hitap eden modellere yoğunlaşmak isteyen Alfa Romeo için bu kadar yerinde olmuş bile diyebiliriz.

İlginizi çekebilir

Son dönemin en iddialı elektrikli pickup modeli Rivian R1T ile tanışın