reklamı kapat

POPÜLER

Chris Evan Scarlett Johansson

Chris Evans ve Scarlett Johansson’ın Marvel savunması

Martin Scorsese‘nin Marvel stüdyoları odaklı sinema eleştirileri gündemi meşgul etmeyi sürdürüyor. Son olarak Scarlett Johansson ve Chris Evans bu tartışmaya dahil olan isimler oldu.

Çizgi roman uyarlamalarını eleştiren Martin Scorsese, arkasına Francis Ford Coppola ve Ken Loach gibi tecrübeli yönetmenlerin de desteğini aldı. Başarılı yönetmen temel olarak Marvel özelinde, bu tarz büyük yapımların sinemada farklı işlere yer bıraktığını ifade ediyor. Ancak onun eleştirileri herkes tarafından kabul görmüyor. Scarlett Johansson ve Chris Evans da uzun yıllardır dahil oldukları Marvel Sinematik Evreni’ni savunma ihtiyacı hissetmiş gibi görünüyor.

Chris Evans ve Scarlett Johansson’ın savunması

Scarlett Johansson: Son zamanlarda saygın yönetmenler çıkıp Marvel Sinematik Evreni ve diğer büyük Hollywood yapımları hakkında olumsuz sözler sarf ediyor. Bu yapımların değersiz olduğunu ve sinemanın sonu olduğunu söylüyorlar. Başlangıçta bunun çok eski usül bir bakış açısı olduğunu düşündüm ve birinden bana bu düşüncenin tam olarak ne olduğunu açıklamalarını istedim. Çünkü hayal kırıklığı yaratan, üzücü açıklamalardı. Sanırım şunu söylemek istiyorlar: Marvel filmleri ve diğer büyük Hollywood yapımlarının sayısı o kadar çok ki, sinema salonlarında farklı yapımlara yer kalmıyor.

Chris Evans: Bence orijinal fikirler diğer yaratıcı fikirlere ilham veriyor. Ortaya atılan her yeni fikir yaratıcılık sürecinin devam etmesine yardımcı oluyor. Bu yüzden masada her türlü farklı yapıma yer olduğuna inanıyorum. Bu biraz ‘Şu müzik tarzı gerçek müzik değil’ demeye benziyor. Böyle bir yorumu hiç kimse yapamaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Scarlett Johansson ve Chris Evans yorumlarıyla Martin Scorsese’yi eleştirmeden Marvel’ı savunuyor. Ancak Martin Scorsese’nin söylediklerinde haklı olduğunu kabul etmek gerekiyor. Çünkü herkesin izleyeceğini bildiğimiz filmlerden diğer yapımlara yer kalmıyor. Öte yandan Chris Evans’a da hak vermeden edemiyoruz.

İlginizi çekebilir

Iron Man ve kızının silinen Avengers Endgame sahnesi