reklamı kapat

POPÜLER

Scarlett Johansson

Scarlett Johansson çarpıtılan açıklamasına tepki gösterdi

Son yıllarda Marvel filmlerinde izlediğimiz Scarlett Johansson, Ghost in the Shell’in ardından rol almaktan vazgeçtiği Rub & Tug filmiyle gündemden düşmüyor. Oyuncu bu konudaki açıklamalarının çarpıtılmasının ardından çıkıp yeniden kendini ifade etme ihtiyacı duydu.

Bildiğiniz gibi Scarlett Johansson’ın Ghost in the Shell uyarlamasında rol alması büyük olay olmuştu. Bu karakterin Asyalı bir oyuncu tarafından canlandırılmamış olması hem gereksiz hem de filmin hikayesi içinde ırkçı bir tercih olmuştu. Başarılı oyuncu daha sonra Rub & Tug filminin oyuncu kadrosuna dahil olmuştu. Onun cinsiyet değiştiren bir karaktere hayat vereceği ortaya çıkınca tepkiler çığ gibi büyüdü. Bu rolü gerçekten cinsiyet değiştiren birinin canlandırması gerektiği ifade edildi. Scarlett Johansson da bu yapımda rol almaktan vazgeçti. Geçtiğimiz günlerde As If dergisine röportaj veren oyuncunun yaptığı açıklamalar tüm bu olayları yeniden gündeme geldi. Johansson’ın bu tepkilerin politik doğruculuktan doğduğunu ifade etmesi tepkilerin büyümesine neden oldu. Fakat Scarlett Johansson açıklamalarının tamamen çarpıtıldığını açıkladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Scarlett Johansson çarpıtılan açıklamasına tepki gösterdi

“Ben bu açıklamada modern sanatçılardan biri olan David Salle ve politik doğruculuğun sanata etkisi üzerine konuşuyordum. Normalde sanat dünyasında her oyuncunun her türlü karakteri canlandırabileceğini inanıyorum. Fakat verdiğim yanıt farklı bir konuyla alakalıydı. Öte yandan oyuncular açısından gerçeklerin çok farklı olduğunun farkındayım. Beyaz ve heteroseksüel oyuncuların Hollywood tarafından daha fazla tercih ediliyor. Her oyuncu aynı şansa sahip olamıyor. Ben bu konuda çok daha şanslıydım. Bu yüzden sektördeki çeşitliliğin artırılmasını destekliyorum. Yer aldığım projelerde bunun için çalışmaya devam edeceğim.”

Bakalım Scarlett Johansson’ın yaptığı bu açıklama onun aldığı tepkilerin azalmasını sağlayacak mı?

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı