reklamı kapat

POPÜLER

Ghost in the Shell: Major’ı Scarlett Johansson anlatıyor [Video]

Vizyona girmesine oldukça kısa bir zaman kalan Ghost in the Shell‘den Scarlett Johansson’ın kendi karakterini anlattığı kısa bir röportaj videosu paylaşıldı.

Adından sıkça söz ettiren bu film Masamune Shirow‘un kaleme aldığı aynı isimli mangaya dayanıyor. Şimdi bu hikaye Rupert Sanders yönetmenliğinde beyaz perdeye taşınıyor. Gerçek kimliğini sorgulayan kahramanımıza Scarlett Johansson hayat veriyor. Ona Michael Pitt, Juliette Binoche, Pilou Asbæk, Rila Fukushima, Takeshi Kitano gibi yetenekli isimler eşlik ediyor.

Major (Binbaşı) korkunç bir kazadan sağ çıkmayı başarıyor. Ancak hayatta kalabilmesi için zihni başka bir bedene aktarılıyor. Bu işlemin ardından dünyanın en tehlikeli suçlularını durduran kusursuz bir asker olarak görev yapmaya başlıyor. Böylece siber-geliştirilmiş insan türünün ilk örneği oluyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte terörizm, insanların zihinlerine girip (hackleyip) onları kontrol etmeyi mümkün kılan yeni bir boyuta ulaşıyor. Major bu yeni düşmanla yüzleşmeye hazırlanırken kendisine yalan söylendiğini öğreniyor. Hayatının kurtarılmadığını, aslında çalındığını fark ediyor. Geçmişini geri kazanmak, bunu kendisine kimin yaptığını öğrenmek ve başkalarına da yapılmasına engel olabilmek için harekete geçiyor.

Aksiyon dolu bu yapım ülkemizde Kabuktaki Hayalet ismiyle 31 Mart‘ta vizyona girecek. Scarlett Johansson ve ekibin geri kalanının yer aldığı Türkçe altyazılı röportaj videosunu haberimizin girişinde bulabilirsiniz. Videonun filmden sahneler içerdiğini de ekleyelim.