reklamı kapat

POPÜLER

Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia GT Junior efsanesi elektrikli olarak tekrar hayata dönüyor

Totem Automobili tarafından hayata geçirilecek olan Alfa Romeo projesi, klasik elektrikli dönüşümleri arasında popülerler arasına yerişecek.

Kendi içerisinden Ferrari gibi markayı doğrudan Alfa Romeo son dönemlerde yeni Giulia ailesiyle birlikte nispeten genetik mirasını bizlere hatırlattı. Şu sıralar ise İtalya merkezli üreticinin önünde yeniden yapılanma için önemli bir fırsat var; elektrik! Piyasanın tüm önemli üreticilerinin dönüşümü içerisinde olduğu bu güç, çevreci olduğu kadar performans dinamikleriyle de içten yanmalı motorları aratmıyor. İçerisinde bulunduğu Fiat grubunda bununla ilgili adımlar atılsa da henüz Alfa cephesi için bunu söylemek pek de mümkün değil. Totem Automobili ise 110 yılı devire bu efsaneyi elektrikli otomobil dinamikleriyle bir araya getirmek için kolları sıvadı.

Alfa Romeo projesinden detaylar

Son dönemler sayıları gittikçe artan klasik modellerin elektrikli olarak hayata döndürülme projelerinin son üyesi Giulia GT Junior olacak. Markasının 60’lı yıllarda ürettiği ve bugün hala ikonla arasında yer alan modelinin elektrik bazlı projesindeki ismiyse GTelectric olarak karşımıza çıkıyor. Totem Automobili’nin kaynaklarından paylaştığı ilk veriler ise en az otomobil kadar heyecan verici olarak nitelendirilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Markanın iddiasında göre hayata döndürülecek olan mode en az 518 beygir güce ve 940 Nm torka sahip olacak. Bu korkutucu performans verileri otomobili 0’dan 100’e sadece 3,4 saniyede çıkarabilecek. Projede kullanılan batarya içinse 50.4 kWh’lık sıvı soğutmalı bir paket düşünülmüş Tek 350 kilogram olan bu paketin aracın 320 kilometreye kadar menzil kat etmesine olanak tanıyor. Şimdilik şarj süresi açıklanmasa da, hızlı şarj desteğinin de standart olarak sunulacağı da açıklamalar arasında. Gövde, tasarım, altyapı ve kokpit gibi tüm temel bileşenleri de kendine has olacak GTelectric’in haziran ayında İngiltere’de kapılarını açacak Goodwood Hız Festivali’nde sergilenmesi planlanıyor.