reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli motosiklet

Gerçek motosiklet keyfi vadeden elektrikli motosiklet: The Emula [Video]

Elektrikli motosiklet modelleri birçok kişiye göre “gerçek motosiklet” keyfi vermiyor. 2Electron firması ise bunu The Emula ile değiştirmeye geliyor.

Elektrikli motosiklet modellerinde içten yanmalı motor olmadığından bir egzoz ya da motor ses yer almıyor. Yine içten yanmalı motor olmadığından bu araçlarda motor titreşimi ile çoğu modelde vites değişimi de bulunmuyor. Bu geleceğin iki tekerlekli araçlarının en önemli özelliği inanılmaz güçlü olmaları ve gücü anlık olarak gecikmesiz sunabiliyor olmaları. Ancak çoğu kişi bunun anlık bir tat olduğunu ve yukarıda yazdığımız diğer detayların çok daha önemli olduğunu belirtiyor. Peki kaçınılmaz gelecek yaklaşırken eski ile yeniyi nasıl harmanlayacağız? İşte bunun cevabını İtalya merkezli 2Electron veriyor. Firma The Emula isimli geliştirme aşamasındaki elektrikli motosiklet modeliyle “elektrikli altyapıda eski sevilen deneyimi” sunuyor. Bir yarış motosikleti formunda olan bu model, bünyesinde özel modlar taşıyor. Bu modlar farklı motosikletleri simüle ediyor ve sürüş karakterini değiştiriyor. Bu da gerçekten oldukça ilginç görünüyor. Yukarıdaki videoda duyabileceğiniz motor sesini bünyesindeki çok güçlü hoparlör sistemi (Devire geri dönüş verebilen) ile gerçekçi şekilde sunan The Emula, “sahte” de olsa gerçek hissiyatı veren vites değişim sistemini de bünyesinde barındırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli motosiklet The Emula çok dikkat çekti

Özellikle önden oldukça fütüristik görünen model, elektrikli motosikletlerin de eğlenceli olabileceğini gösteriyor. Üzerinde çalışmaların devam ettiği prototip model, günün birinde ticari olarak satışa çıkarsa çok ses getirebilir izlenimi oluşturuyor.