reklamı kapat

POPÜLER

Bruce Lee’yi bir Jedi’a dönüştüren hayran videosu [İzle]

Dövüş sanatları efsanesi Bruce Lee nasıl bir ışın kılıcı kullanırdı dersiniz? Star Wars’un vazgeçilmez silahı, Lee’nin ellerinde devleşiyor.

Patrick Nan tarafından hazırlanan hayran yapımı videoda, Bruce Lee’yi bir ışın kılıcıyla görüyoruz. “Bruce Lee nasıl bir ışın kılıcı kullanırdı?” sorusuna kendince bir cevap veren Nan, Fist of Fury‘deki dövüş sahnesine ustaca bir düzenleme yapıyor ve ışın kılıçlarını ekliyor. Mınçıkaları düzenleyerek sarı ışın kılıcı yapan Nan, ortaya çok tehlikeli, kontrolü zor ancak bir o kadar da etkileyici görünen bir ölüm silahı çıkarıyor. Lee’den de daha azı beklenmezdi zaten. Videonun hazırlanma sebebi ise Nan’ın internette gördüğü bir hayran çizimi. Etrafı Sith’ler tarafından çevrilmiş olan Bruce Lee, sarı mınçıka ışın kılıcıyla dövüşe hazır bir şekilde bekliyor.
Bruce Lee

Patrick Nan’ın esinlendiği çizim “Ameen” isimli bir çizere ait.

Elbette videoyu izlerken bunun çok da konforlu bir tasarım olmadığı görülebiliyor. Zira her an ışın kılıcı bir tarafınızı kesebilecek kadar size yakın dönüyor. Ancak gerçek Jedi ustalarının altından kalkabileceği kalibrede bir silah tasarımı olmuş bize göre. Gerçi son filmde de farklı silah tasarımları gördüğümüz için çok da yadırgadığımızı söyleyemeyeceğiz. Lee’nin mınçıka formundaki ışın kılıcıyla yaptığı şovu haberin devamında izleyebilirsiniz.

Video