reklamı kapat

POPÜLER

Shell akıllı saat

Kanatlarıyla telefon olabilen son dönemin en ilginç akıllı saati: Shell [Video]

Günümüzde satışta olan birçok akıllı saat bulunuyor. Ancak bunlardan hiçbiri Apple Watch Series 3‘e rağmen telefonların yerini tutmuyor. Yeni ürünlerden Shell ise bunu değiştirmeye kesinlikle kararlı görünüyor.

Dış tasarımıyla yuvarlak ekranlı bir akıllı saat olan Shell, farkını yanlarından çıkan kanatçıklar ile koyuyor. Evet üzerinde kanatlar yer alan saat, kanatlarını açtığı zaman fonksiyonel bir akıllı telefon halini alıyor. Bünyesinde anten yer alan bu kanatların bir tanesinde hoparlör diğerinde mikrofon yer alıyor ve böylece telefon görüşmesi yapılabiliyor. Kayışından çıkabilen ürün, üst kanatçığında bir 12 megapiksel kamera da taşıyor. 360 derece dönebilen bu kamerayla fotoğraf ya da video çekebilebiliyor. Pil süresi hakkında bilgi verilmeyen ancak çok olmayacağı tahmin edilen akıllı saat, kanatlarıyla elektrik de üretebiliyor. Kanatları aşağıya ya da yukarıya doğru hareket ettirmek, dahili jeneratörden enerji alınmasına imkan tanıyor. Söylendiği kadarıyla beş dakikalık hareket beş dakikalık konuşma süresi olarak geriye dönüyor. Yani bu ürünün pili her zaman doldurulabiliyor.

Shell, oldukça farklı bir akıllı saat

Su geçirmeyen akıllı saat, “Wi-Fi, Bluetooth, GPS ve GSM” teknolojilerini de beraberinde getiriyor. Buna ek olarak diğer akıllı saatler için özel bir versiyonu da bulunan ürün, 31 Ocak tarihinde Indiegogo üzerinde destek aramaya başlıyor. Hazırlanan tanıtım videosu ise aşağıda yer alıyor.

Video

YORUMLAR