reklamı kapat

POPÜLER

Alıştığınız ofisleri unutun! Google Zürih ofisi ayrıcalıklarıyla göz kamaştırıyor

15 Ocak 2018

Ofis denildiğinde aklımızda canlanan manzara genel olarak aynı. Günün belli bir kısmını geçirdiğimiz, işimiz bittiğinde de eve dönmek için dört gözle beklediğimiz bir ortam. Fakat Google‘ın Zürih’teki binası ofis kavramını baştan yaratacak cinsten. Paylaşılan görseller ise kıskançlık hislerimizin açığa çıkmasına neden oluyor.

Son zamanlarda şık tasarımı ve yenilikçi yönleriyle Apple Park‘ın adını sık sık ansak da, Google da ofis konusunda farklı bir anlaşıla sahip firmalar arasında yer alıyor. Daha önce de New York, Amsterdam, Dublin ve Tel Aviv’deki ofisleriyle dikkat çekmeyi başarmıştı. Son olarak Londra‘daki yeni merkez binası kendine hayran bırakmayı başarmıştı. Fakat paylaşılan yeni fotoğrafların ardından favorimiz Zürih olacak gibi görünüyor.

Neler var neler!

Fotoğraflara baktığımızda farklı bir çalışma ortamı yaratmak isteyen Google’ın hiçbir masraftan kaçınmadığını görüyoruz. Zürih Gölü‘ne birkaç dakika uzaklıktaki binada pek çok alternatif yer alıyor. Örneğin 100 çeşit bitkinin yer aldığı orman odasından, küvet konforu sağlayan salonlara kadar pek çok alternatif bulunuyor. Olur da western havası yakalamak isterseniz, o da düşünülmüş. Kampüs içinde ücretsiz yemeklere her an ulaşmak da mümkün. Bu da çalışanların aralarını yemek almak için uğraşarak geçirmesine engel oluyor. Ücretsiz spor salonu, bar, masaj hizmetleri de cabası… Fakat en fazla dikkatimizi çeken ofisin orta yerinde konumlanan kaydırak oldu. Yaratılan ortam gerçekten kıskanılmayacak gibi değil.

YORUMLAR