reklamı kapat

POPÜLER

Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi rekora koşuyor

Geçtiğimiz hafta izleyici karşısına çıkan Star Wars: The Last Jedi hayranların ikiye bölünmesine neden oldu. Fakat bu durum gişe hasılatını etkilememiş gibi görünüyor. Aksine film bir hafta gibi kısa bir sürede önemli bir kilometre taşını aşmayı başardı.

Yönetmenliğini Rian Johnson‘ın üstlendiği The Last Jedi vizyona girişinin yedinci gününde 500 milyon dolar sınırını aştı. Variety‘nin haberine göre filmin elde ettiği toplam hasılat 536.7 milyon dolara ulaştı. Detaylara baktığımızda ise ortaya ilginç bir tablo çıkıyor. Bu kazancın 261.9 milyon dolarının Amerika Birleşik Devletleri’nde elde edildiğini görüyoruz. Geriye kalan 274.8 milyon dolar ise uluslararası pazarlardan geliyor. Böylece gişe hasılatının yarı yarıya bölündüğünü görüyoruz. Yani The Last Jedi, Amerika’da olduğu kadar dünyanın geri kalanında da ilgi görmüş durumda.

Sağlam adımlarla ilerliyor

Gişe hasılatının şaşırtıcı yanlarından biri de Star Wars: The Last Jedi’ın fazlasıyla eleştirilmiş olması. Eleştirmenler pek olumsuz konuşmasa da, izleyiciler ikiye bölünmüş durumda. Hatta Luke Skywalker karakterine hayat veren Mark Hamill bile hikayeye dair olumsuz eleştiride bulundu. Bu durumun gişe hasılatını etkilememesi ise oldukça dikkat çekici. The Last Jedi filminin gösterimde kaldığı süre boyunca ne kadar kazandıracağı ise büyük merak konusu. Kim bilir, belki The Force Awakens’ın rekoru kırılabilir!

Video