reklamı kapat

POPÜLER

mark hamill

Mark Hamill, Star Wars: The Last Jedi filmini eleştirdi

Yakın zamanda vizyona giren The Last Jedi, Star Wars hayranlarının ikiye bölünmesine neden oldu. Kimileri hikayeyi çok beğenirken, kimileri fazlasıyla eleştirdi. Görünen o ki Mark Hamill de eleştirenlerin yanında yer alıyor.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Star Wars: The Last Jedi filmine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Bildiğiniz gibi Star Wars: The Last Jedi, Luke Skywalker‘ı ele alış biçimiyle gündemden düşmüyor. Karakterin özünden uzaklaştığı söyleniyor. Hatasını düzeltmeye çalışmak yerine kaçması fazlasıyla karakter dışı görünüyor. Mark Hamill’in açıklamalarına bakılırsa o da izleyicilerle aynı fikirde. Öyle ki karakterin artık kendisinden çıktığını düşünüyor.

“Rian Johnson’a söyledim. Jediler asla vazgeçmez. Eğer bir problemi varsa, bir sene zaman ayırılıp yeniden gruplaşır. Eğer bir hata yaptıysa onu düzeltmeye çalışıyor. Bu noktada ciddi bir ayrılığımız oldu ama bu artık benim hikayem değil. Başkasının hikayesi. Rian sonucu daha etkili hale getirebilmek için böyle bir yola ihtiyaç duyuyordu. Fakat Luke asla böyle demezdi. En azından George Lucas’ın yarattığı Luke Skywalker demezdi. Bu Star Wars’un yeni jenerasyonu. O yüzden Luke’u başka bir karakter gibi düşünmem gerekti. Mesela Jake Skywalker gibi. Çünkü o artık benim Luke Skywalker’ım değil. Hikayeye hizmet ettiği için Rian’ın isteğini yerine getirdim. Sonuçta bu sadece bir film. Umarım insanlar izleyip severler. “

Doğrusu Mark Hamill, Star Wars‘u ve karakterini yönetmenden çok daha iyi algılamış gibi görünüyor. Keşke onun sözlerini dikkate almayı seçselermiş.

Video