reklamı kapat

POPÜLER

Star Wars: The Last Jedi

Justice League, Star Wars: The Last Jedi’ı geride bıraktı

Hem Star Wars hem de Justice League cephesinde çok acayip bir şey oluyor. Görünen o ki izleyiciler Justice League’i Star Wars’a tercih etmiş.

Bildiğiniz üzere Star Wars: The Last Jedi, geçtiğimiz cuma günü vizyona girdi. Hatta ilk hafta sonunda da rekora koşan bir gelir elde etmiş durumda. Kritiklerden de oldukça iyi geri dönüşler alan The Last Jedi’ın Rotten Tomatoes’daki kritik puanı yüzde 93. Bildiğiniz gibi Rotten Tomatoes, internetin dört bir yanındaki eleştirmenlerin puanlarını alıp ortalama bir sonuç çıkarıyor. Söz konusu DC sinematik evreni olunca sitenin ününü ise eminiz duymuşsunuzdur. DC filmleri Rotten Tomatoes’un kritik ortalaması bölümünde tabiri caizse sürünüyor. Son olarak vizyona giren Justice Leauge için de durum pek farklı olmadı. Filmin Rotten Tomatoes’taki kritik ortalaması yüzde 40.

İzleyiciler ne diyor?

Şimdi gelelim asıl meseleye. Eleştirmenler tarafından yerden yere vurulan Justice League’i izleyiciler sevmişe benziyor. 116.972 oylamadan ortalama alan sitede filmin izleyici skoru yüzde 79. Buraya kadar hala ilginç bir durum yok. Tabii The Last Jedi’ın puanına bakana kadar. İnterneti adeta kaosa sürükleyen Last Jedi’ın izleyici ortalaması yüzde 56. Oylamaya katılım ise 103 bin seviyelerinde. Çıktığı günden beri tartışılan film için hayranların fazlasıyla acımasız davrandığını söyleyebiliriz. Ortaya çıkan bu ilginç tablo ise bir süre konuşulacak gibi.

Video