reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung ve Amazon’dan HDR10+ teknolojisiyle ilgili önemli açıklama

Yeni görüntüleme standartlarından biri olan HDR10+, HDR10 teknolojisinin güncellenmiş bir versiyonu olarak geçtiğimiz nisan ayında karşımıza çıkmıştı. Dinamik renk haritalandırma teknolojisi sayesinde HDR10’dan ayrılan HDR10+, parlaklık seviyelerinin sahnenin aydınlık veya karanlık olmasına göre değişmesine imkan tanıyor.

Samsung ve Amazon, nisan ayında yaptıkları açıklamanın ardından tüm Prime Video HDR arşivine HDR10+ desteğinin geldiğini açıkladı.  Prime Video HDR10+ kataloğunda; The Grand Tour, The Marvelous Mrs. Maisel, Jean-Claude Van Johnson, The Tick ve The Man in the High Castle gibi orijinal Prime yapımlarının yanı sıra farklı içerikler de yer alıyor. HDR10+ teknolojisi, QLED TV modelleri de dahil olmak üzere Samsung’un 2017’de tanıttığı tüm UHD TV serisine destek veriyor.

Samsung ve Amazon’dan konuyla ilgili açıklamalar

Samsung Electronics Amerika bünyesinde Akıllı TV Segmenti İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı olan Sang Yoon Kim; “Tüketicilere HDR10+ içeriğini duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Kullanıcılarımız çevrimiçi video yayın akışında ilk kez HDR10+ teknolojisini deneyimleme fırsatı bulacak” dedi.

Prime Video’daki HDR10+ teknolojisi, HDR destekleyen TV’lerde parlaklık seviyesinin sahne sahne, hatta kare kare ayarlanmasına izin veriyor. HDR10+ teknolojisi, her sahnede kişiye özel ton haritalaması yapılabilmesi sayesinde yeni nesil Samsung ekranlar için inanılmaz bir izleme deneyimi sunuyor. Resim kalitesi, yapımcının amaçladığı görüntüyü kusursuz şekilde veren daha detaylı ifadeler, daha parlak gölge alanları ve daha hassas renklerle çok daha gelişmiş bir görsel deneyim sunuyor. Amazon, keskin “Beizer” ton-haritalama kılavuzunu temel alan uygulaması sayesinde farklı TV modellerinde optimum izleme deneyimi sağlıyor.

Prime Video Başkan Yardımcısı Greg Hart; “Prime Video üyelerine mümkün olan en iyi izleme deneyimini sunma konusunda kararlılığımızın bir parçası olarak, yayınlarımızın dünyanın her yerinden HDR10+ teknolojisiyle izlenebilecek olmasından büyük heyecan duyuyoruz. HDR10+ teknolojisinin sağladığı izleme deneyimi, Prime Video’nun çok sayıda ödül almış içerikleriyle bir araya gelerek yeni bir eğlence çağının kapılarını aralıyor,” dedi.

VİDEO