reklamı kapat

POPÜLER

Renault

Renault cephesinden elektrik atağı; işte tanıtılacak yeni modellerden ipuçları

Düzenlenecek elektromobilite forumu kapsamında tanıtımı gerçekleştirilecek Renault modeller, yepyeni altyapılarıyla önemli mesajlar barındırıyor.

Tanıtımını gerçekleştirdiği elektrikli konsept projelerle, son yıllardaki tasarım ödüllerine ambargo koyan Renault, 15 Ekim’de yeni bir çıkarma yapmaya hazırlanıyor. “Renault eWays” elektromobilite forumu kapsamında üzerinde çalıştığı projelerin gösterimini gerçekleştirecek olan marka, araçlara ilişkin iki yeni video teaser yayınladı. Önümüzdeki süreçte seri üretim elektrikli modellerde de göreceğimiz CMF-EV modüler platformuna dayanan bu projeler arasında bir hatchback model yer alacak. Nissan Ariya‘da da kullanılan platformun teknik nitelik bakımında esnekliğini de bu tanıtımla birlikte görme şansına erişeceğiz. Tanıtılacak diğer projeninse kompak sınıfta seyreden bir SUV olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault modellerinden teknik beklentiler

Paylaşılan kısa videoda tüm görebildiğimiz aracın farları ve aydınlatılmış marka logosunu birleştiren bir ışık çubuğundan oluşan ızgarası. Söz konusu rakamsal veriler olduğunda ise baz alabileceğimiz nokta Ariya’dan başkası değil. Saatte 100 kilometre hıza 5 saniyenin altında ulaşabileceği açıklanan Ariya’da iki farklı elektrikli motoru bulunuyor. Tek motorlu model 215 beygir güç, çift motorlu model ise 389 beygir güç sunuyor. Bununla birlikte 63 kWh veya 87 kWh pil seçeneğiyle satın alınabilen otomobilin 500 kilometreye kadar değişebilen bir menzil eğrisi olduğunu biliyoruz. Her iki elektrikli model de eWays etkinliğinde Renault Grubu CEO’su Luca de Meo tarafından tanıtılacak.

İlgili video

Nissan Ariya’nın tanıtım videosu