reklamı kapat

POPÜLER

Nissan, NISMO ailesine yeni üyeler katmak için kolları sıvadı

Özellikle GT-R ile standartları belirleyen NISMO modelleri SUV ve yeni üretilen modeller üzerinden çeşitlenecek gibi gözüküyor.

Nissan’ın performans departmanı olan NISMO 1984 yılından beridir markanın en önemli geliştiricilerinden bir tanesi olarak hizmet veriyor. Mercedes AMG ve BMW M gibi departmanlara benzer yapıda gerçekleştirdiği geliştirmelerle Nissan modellerinin sınırlarını yeni seviyelere yükselten departman artan talep ve pazar çeşitliliği doğrultusunda büyümeye gitmeye hazırlanıyor. Günümüzde GT-R dışında Nissan’ın kompakt SUV modeli Juke ile 370Z ile her yıl 15 binin üzerinde model üretimi gerçekleştiren NISMO aileye yeni üyeler ekleyeceğinin ilk sinyallerini vermeye başladı. Markanın gelecek stratejisiyle alakalı önemli açıklamalarsa marka sorumlusu Takao Katagiri‘den geldi.


Nissan ve Nismo modellerine olan ilgiden oldukça memnun olduklarını belirten Takao Katagiri; “Nissan’ın ortak bir markası olarak NISMO’nın gelecekte markaya çok daga fazla değer katacak. Nissan ve NISMO ortaklığının uzmanlığı bu özel modelleri her zamankinden çok daha iyi noktalara getirecek.” diyerek bu oluşum binek ve SUV modellerine yönelebileceğine inanıyor. Sedan modellerde Altimave, Maxima crossover segmentindeyse Rogue ve Murano modelleri arasından beklenen yeni NISMO modellerin Avrupa pazarındaysa Pullsar üzerinden şekillenmesi bekleniyor. Nissan’ın bu hamlesiyle BMW ve Mercedes gibi markalarla yeni segmentlerde rekabete hazır olduğunu da şimdiden ön görebiliyoruz.