reklamı kapat

POPÜLER

İstenmeyen sesleri dışarıda bırakan kulaklık: dBud [Video]

Büyük şehirlerde yaşayanlar için gürültü kirliliği her geçen gün artıyor. Bu durum da hepimizin işitme sağlığı için ciddi bir tehlike oluşturuyor. Aynı zamanda çok daha yorgun hissetmemize neden oluyor. Bu problemlere odaklanan dBud isimli kulaklık projesi istenmeyen sesleri dışarıda bırakma vaadiyle yola çıkıyor.

Hepimiz günlük hayatımızda istemediğimiz birçok sese maruz kalıyoruz. Kimisi zihinsel olarak daha çok yorulmamıza, kimisi yaptığımız işe odaklanamamamıza neden oluyor. Gürültünün günlük hayatta yarattığı olumsuz etkilerinin yanı sıra bir de uzun vadede ortaya çıkarttığı sağlık problemleri bulunuyor. Büyük şehirlerde yaşayanlar zaman içinde işitme kaybı yaşamaya başlıyor.

Artık “Keşke etraftaki sesi azaltabilsem” dediğiniz zamanlarda kullanabileceğiniz bir kulaklık alternatifi bulunuyor. EarLabs tarafından tasarlanan dBud etraftaki gürültü miktarına göre ayarlama yapmamıza olanak sağlıyor. Dünya ile bağlantımızı tamamen kopartmadan etraftaki gürültüyü daha az duymamıza, dinlediğimizi müziğe odaklanmamıza olanak sağlıyor. İki farklı ayarı bulunan kulaklık oldukça hafif olması ve kulağa rahatça yerleşmesiyle de öne çıkıyor. Sadece istenmeyen gürültüden kurtulmanızı sağlamakla kalmıyor, daha net ve kaliteli şekilde müzik dinlemeye olanak sağlıyor.

Kickstarter kampanyası başlatılan dbud kulaklıklara sahip olabilmek için 54 doları gözden çıkartmak gerekiyor. Gönderimlerin ekim ayında başlaması bekleniyor. Kulaklığın çalışma biçimini ise haberimizin girişindeki videoda seyredebilirsiniz.

YORUMLAR