reklamı kapat

POPÜLER

Uniti One
Uniti One
Uniti One
Uniti One
Uniti One
Uniti One
Uniti One
Uniti One
Uniti One
Uniti One
Uniti One
Uniti One
Uniti One
Uniti One
Uniti One
Uniti One

Bağışlarla hayata geçirilen elektrikli otomobil Uniti One için yeni video [İzle]

2016 yılında bir milyon dolar bağış alan elektrikli otomobil “Uniti One”, geçtiğimiz dönemde gerçeğe en yakın prototip haliyle görücüye çıkartılmıştı. Bu ilginç otomobili için bugün çalışır halde gösteren yeni bir video yayımlandı.

İsveç merkezli Uniti tarafından Kickstarter ve Indiegogo platformlarında bir milyon dolar toplanarak gündeme gelen Uniti One, artık çalışır prototipiyle karşımızda bulunuyor. Direkt olarak İsveç Landskrona’da bulunan fabrikada üretilen araç, hatırlamak adına içerisinde tek bir kişiyi taşıyabiliyor. Daha önce gördüğümüz direksiyona yerleştirilen ekranıyla ilginç ancak biraz kullanışsız görünen otomobil, oldukça fütüristik bir tasarıma sahip. Tek şarjla 300 km yol yapabildiği belirtilen 22 kWh bataryalı One, spor modunda 0’dan 80 km/s hıza 3,5 saniyede çıkabiliyor. Maksimum çıkabildiği hız 130 km/s olarak açıklanan otomobil, DC şarj üzerinden 30 dakikada 200 km yol yapabilecek kadar elektrik depolayabiliyor. Bu da onu çok kullanışlı bir model haline getiriyor.

Uniti One, özellikler şehir içinde kullanım için tasarlanmış

Seri üretim için Siemens, Kuka Robotics, BorgWarner ve Fanuc Robots gibi ortakları arkasına alan Uniti, otomobiline oldukça güveniyor.  23 bin dolardan daha ucuza satılacağı belirtilen otomobilin, ilk teslimatlara 2019’da başlaması bekleniyor. Yani araç için çok fazla beklenmesi gerekmiyor.

Video