reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Uniti One

Bağışlarla hayat bulan elektrikli otomobil “Uniti One” yollara çıktı [Video]

2016 yılında bir milyon dolar bağış alan elektrikli otomobil Uniti One, ilk defa gerçek yol şartlarına çıkış yaptı. Çok iddialı otomobile gelin bir de yolda bakalım.

Advertisement

İsveç merkezli Uniti tarafından geliştirilen Uniti One, popüler bağış platformları Kickstarter ve Indiegogo üzerinde bir milyon dolar toplamış bir araç. İsveç Landskrona’da bulunan fabrikada üretilen araç, hem tasarım hem de teknik detaylarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Onu bugün gündeme getiren konu ise yayımlanan video. İlk defa İsveç yollarına çıkarılan elektrikli otomobil, gerçekten çok ilginç görünüyor. Özellikle direksiyonuyla dikkat çeken otomobil, yukarıdaki videoda görebileceğiniz üzere iki kişiyi taşıyabiliyor. Direksiyonunda geniş bir ekran yer alan araç, fütüristik bir tasarım üzerine kuruluyor. Etkileyici şekilde 22 kWh pil paketiyle tam 300 km yol yapabilen One, spor modunda 0’dan 80 km/s hıza 3,5 saniyede çıkabiliyor. Maksimum çıkabildiği hız 130 km/s olarak açıklanan otomobil, DC şarj üzerinden 30 dakikada 200 km yol yapabilecek kadar elektrik depolayabiliyor. Güvenlik amaçlı birçok sensöre sahip otomobil, 2.91 metre uzunluğa sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Uniti One

Aracın arkasındaki ekip

Uniti One
Uniti One
Uniti One
Uniti One
Uniti One
Uniti One
Uniti One
Uniti One
Uniti One
Uniti One
Uniti One
Uniti One
Uniti One
Uniti One
Uniti One

Uniti One’ın satış fiyatı da dikkat çekiyor

Önümüzdeki yıl satışa sunulacak elektrikli otomobil, söylendiği kadarıyla 17.300 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak. Daha çok şehir için kullanımına yönelik otomobil, gelecekte sık sık karşımıza çıkacak gibi duruyor.