reklamı kapat

POPÜLER

jaguar

Prens Harry’den 60’lı yıllara damga vuran otomobil tercihi [Video]

Prens Harry ile Meghan Markle’ın görkemli Kraliyet Düğünü’nü dünyada bir milyardan fazla insan izledi. Kraliyet Düğünü’nün tamamlanmasının ardından dük ve düşes bir resepsiyona katıldı.

Markle, Stella McCartney imzalı ipek kumaşan beyaz bir elbise tercih ederken, Prens Harry üniformasını çıkarıp smokin giydi. Çiftin resepsiyona giderken kullandığı Jaguar E-type Zero ise büyük ilgi gördü. Geçtiğimiz yılın eylül ayında tanıtılan otomobil, 60’lı yıllarda üretilen modelin günümüze uyarlanmış bir versiyonu olarak dikkat çekiyor. Enzo Ferrari’nin de övgüsüne maruz kalmış bir otomobil olan E-type Zero’nun elektrikli motora sahip versiyonunda 225 beygirlik bir elektrikli motor kullanılıyor. Bunun yanında 40 kWh‘lık batarya paketinin kullanıldığı otomobil gerçek kullanım değeri olarak tek seferde 270 kilometrelik menzil vadediyor. Güç kaynağına göre değişmekle birlikte 6 ile 7 saat aralığında şarj edilebildiği açıklanan bu bataryalarla birlikte E-type Zero’nun 0’dan 100’e hızlanma değeri 5,5 saniye.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Dünyanın en güzel otomobili” elektrikli olarak karşımızda

Davete giderken üstü açık Jaguar E-type Zero tercih eden çiftin yolda kendilerini bekleyen halkı selamladığını söyleyelim. Davette çok sayıda akraba ve arkadaşıyla birlikte zaman geçiren çiftin balayı için nereyi tercih edeceği ise henüz bilinmiyor.

Video