reklamı kapat

POPÜLER

TP-Link
TP-Link

TP-Link’ten cebe sığabilen router: TL-WR902AC

TP-Link, sık seyahat edenlere veya yurtta kalan öğrencilere yönelik geliştirdiği cep router’ı (yönlendirici) TL-WR902AC’yi satışa sundu. Avuç içine rahatlıkla sığabilen router, minik boyutu sayesinde kolayca her yere taşınabiliyor.  Cihaz aynı zamanda yeni nesil kablosuz ağ standardı olan 802.11AC destekli olduğu için, yüksek Wi-Fi hızına sahip. 

TL-WR902AC, klasik bir yönlendirici gibi mevcut bir ağı birden fazla cihaza dağıtmak amacıyla kullanılabiliyor. AC ve çift bant desteği sayesinde daha hızlı bir WiFi ağı oluşturabilen cihaz, 733 Mbps kablosuz hıza ulaşabiliyor. Bu sayede aynı anda birden fazla cihaz ağa bağlanabiliyor ve çeşitli uygulamalar çalıştırılabiliyor. Seyahatte örneğin otel odasında anında özel bir kablosuz ağ oluşturmak için yönlendirici olarak kullanılabiliyor. Ya da USB girişine 3G/4G USB modem takılarak da kullanılabiliyor. Bu şekilde oluşturulan Wi-Fi ağına birden fazla cihaz bağlanabiliyor.

TL-WR902AC, bir menzil genişletici olarak da kullanılabiliyor. Evde mevcut Wi-Fi ağının ulaşmadığı noktalar varsa cihaz modeme bağlanarak WiFi sinyalini ölü bölgelere ulaştırmak için kullanılabiliyor. Cihazın Alıcı Modu (Client Mode) ise kablolu cihazları ağa bağlamak için kullanılabiliyor. Üzerinde yer alan Ethernet girişine akıllı TV, oyun konsolu gibi kablo ile bağlanan cihazlar takılarak ağa erişmeleri sağlanabiliyor. Erişim Noktası (access point) Modu sayesinde de Wi-Fi etkin cihazlar için bir kablosuz ağ oluşturmayı sağlıyor. 

TP-Link TL-WR902AC’nin fiyatı ne kadar?

TP-Link’in yeni‘cep router’ı TL-WR902AC’nin fiyatı 239 TL.