reklamı kapat

POPÜLER

TP Link

TP-Link’ten hepsi bir arada ağ cihazları

TP-Link, piyasaya sürdüğü modemler, yönlendiriciler (router), menzil genişleticiler (range extender) ve erişim noktalarıyla (access point) adından söz ettiriyor. Başarılı ürünlere imza atan TP-Link,  son yullarda hem ağa bağlı cihaz sayısının artması hem de mobil cihazlar nedeniyle farklı ağ ürünleri kullanıcılarla buluşturuyor.

Şirket, satışta olan hemen hemen her menzil genişletici modelinde artık erişim noktası özelliği de sunuyor. Bu sayede tek bir cihazla iki ihtiyaca çözüm sağlanıyor. Aynı şekilde bazı yönlendirici modellerinde birden çok mod (erişim noktası, menzil genişletici vb) yer alıyor. Kullanıcılar gereksinimine göre ürünün ilgili modunu devreye alabiliyor. Örneğin, farklı modlara sahip bir yönlendiricinin erişim noktası modu ile kablolu bir bağlantı kablosuza çevrilebiliyor. Uydunet/Kablonet veya Fiber bağlantı sağlayan cihazın özelliklerinden memnun olmayan kullanıcılar, bu tür bir yönlendiriciyi o cihaz yerine ya da o cihaza bağlayarak kablosuz yönlendirici modunu kullanabiliyor. Bunun haricinde mevcut kablosuz ağın kapsama alanını genişletmek için tekrarlayıcı modu devreye alınabiliyor.

TP-Link’in hepsi bir arada ağ cihazları sayesinde yatırım maliyeti düşüyor

Şirketin aktardığı bilgiye göre hepsi bir arada ağ ürünleri sayesinde hem yatırım maliyeti daha düşük oluyor, hem kurulumu ve yönetimi gereken cihaz sayısı azalıyor, hem de küçük ev ve ofislerde birden fazla cihazın kaplayacağı yerden tasarruf ediliyor.