reklamı kapat

POPÜLER

Apple Haritalar, elektrikli araçlar için yenilendi

Apple, elektrikli otomobil sahipleri ve geleceğin elektrikli otomobil sahip adaylarını sevindirecek bir uygulama yeniliğine imza attı.

Elektrikli otomobillerin kaçınılmaz gelişi, otomobil üreticilerinin yanı sıra teknoloji firmalarını da bu alanda iyileştirme yapmaya itiyor. Navigasyon uygulamaları günümüzde kullanıcıların hayatını kolaylaştıran en önemli teknolojik puzzle parçaları arasında yer alıyor ve son sürat yenilenmeye devam ediyor. Elektrikli araçlar için hayati önem taşıyan şarj istasyonları konusunda kullanıcıları memnun eden son şirket Apple oldu.

applemapsev2
Haritalar uygulamasına getirdiği yenilikle şarj istasyonlarının yerini artık uygulama dahilinde gösteren Apple, Google’ın ardından bu desteği sunmaya başladı. Apple’ın da bu özelliği sunmasıyla birlikte kullanıcıların üçüncü parti uygulamaları kullanma gereksinimleri de ortadan kalkmış oldu. Artık Siri’ye “En yakın şarj istasyonu nerede?” sorusunu sorma zamanı geldi. Her zaman söyledikleri gibi geç olması hiç olmamasından daha iyidir.