reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Skoda Octavia

Sıkıştırılmış doğalgaz da aileye dahil oldu; 2020 Skoda Octavia G-TEC

Avrupa pazarı için bir süredir satış süreci devam eden 2020 Skoda Octavia için şimdi de versiyonlar arasında sıkıştırılmış doğalgaz temelli G-TEC eklendi.

Kasım 2019 itibarıyla tüm detaylarıyla karşımıza çıkarılan 2020 Skoda Octavia, günümüz itibarıyla Avrupa merkezli olarak satış sürecinde. Türkiye tarafında hala bekleyiş içerisinde olduğumuz yeni nesil için kısa süre önce doğalgaz versiyonu duyurusu gerçekleştirildi. Scala gibi ailenin diğer üyelerinden de tanıdığımız G-TEC isimli versiyon, sadece gaz ile 500 kilometre menzilin yakalanabilmesine olanak tanıyor. Yeni Octavia G-TEC’te aynı zamanda 9 litrelik bir benzin deposu ve toplam 17.33 kg doğal gaz depolayan üç CNG tankının yer aldığını da belirtmeden geçmeyelim.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Skoda Octavia G-TEC teknik özellikleri

Versiyonun kaputunun altında 1,5 litrelik TSI ünite karşımıza çıkıyor. 130 PS’lik güçle gelen bu makinenin ekonomik sürüş nitelikleriyle ön planda olduğunu söylemek mümkün. 100 kilometrede ortalama 3,5 birimlik gaz tüketimi gerçekleştiren motorun benzinli modda ise 4,6 litrelik tüketimi söz konusu. Skoda’ya göre iki deponun da tamamen doldurulması senaryosunda tek seferde 700 kilometreye kadar yol kat etmek mümkün olabiliyor. Gaz depolarının entegrasyonuyla birlikte Octavia’nın bagaj hacminde herhangi bir gerileme yaşanmadığını söylemek mümkün. Nitekim buradaki veriler 455 litrelik kullanım alanına işaret ediyor.

İlginizi çekebilir

Ailenin yeni üyesi Kamiq