reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Kona Electric

Son zamlarla birlikte Hyundai ailesinde iki model 1 milyon TL’yi aştı

Yaz döneminde satışa sunulan Santa Fe ve yaklaşık üç aydır listelerde olan Kona Elektrik, Hyundai cephesinde 1 milyon TL’yi aşan ilk isimler oldu.

Türkiye’deki otomobil pazarı döviz kurunda yaşanan ani yükselişlerle birlikte fiyat bazında çok ciddi seviyelere gelirken, 1 milyon TL etiketini artık premium segmentte yer alamayan modeller için kolayca söyleyebilir hale geldik. Avrupa’nın segmentinde en uygun modelleri olarak lanse edilenlerinin bile 300 bin TL’nin üzerinde fiyatla satışa sunulduğu pazarda Peugeot, Hyundai, Honda gibi üreticilerin birer birer “milyonlar kulübüne” model gönderişini izliyoruz. Yansıtılan son zamlarla birlikte liste fiyatı bazında Hyundai tarafında iki model 1 milyon TL’nin üzerinde etiket taşıyor. Bu kapsamda yeni nesil Santa Fe ile birlikte Kona Elektrik’in 150 kW’lık versiyonu bu kapsamda listede kendisine yer buluyor

2021 Hyundai Santa Fe

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai Kona Elektrik ve Santa Fe’deki dramatik artışlar

Listedeki bu isimlerden ilki olan Santa Fe’ye baktığımızda, modelin Türkiye satışlarının geçtiğimiz temmuz ayında başladığını anımsıyoruz. Tek paket üzerinden kullanıcıların beğenisine sunulan yeni nesil o dönem 889.000 TL’lik etikete sahipti. Aradan geçen beş aylık zaman diliminin ardından aynı araç bugün 1.279.000 TL’ye satışa sunuluyor. Bu da Santa Fe’nin temmuz ayından bu yana her ay 78 bin TL zam gördüğü anlamına geliyor. Eylül ayında satışlarına başlanan Kona Elektrik tarafına baktığımızda ise 150 kW’lık paketin üç ayda 290 bin TL’lik zam gördüğü bir tablo bizi bekliyor. Son artışlarla 150 kW’lık versiyon 1.024.000 TL’den satışa sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İLGİLİ HABERLER