reklamı kapat

POPÜLER

TikTok Hindistan Çin Microsoft

TikTok liderliği, en çok gelir getiren uygulamalar açıklandı

Özellikle gençler arasında çok popüler oranda kullanılan platformlar arasında yer alan TikTok, gelir konusunda da sınırları zorluyor.

2021’in üçüncü çeyreğinde Google Play Store’da 12.1 milyar dolar, Apple App Store içerisinde ise 21.5 milyar dolarlık harcama yapıldı. 2022’nin aynı dönemine oranla yüzde 15’lik büyüme gösteren harcama miktarları, oldukça olumlu karşılandı.

Bu arada marketler özelinde daha spesifik bilgiler de verildi. Örneğin her iki platformda da 2021’in üçüncü çeyreği için en çok gelir getiren uygulama 3 milyardan fazla indirmeye ulaşan TikTok oldu. İkinci sırada Piccoma, üçüncü sırada ise YouTube yer aldı.

Bu veriler global olarak hesaplanırken, gelir konusunda Google Play Store’un lideri Google One, Apple App Store’un lideri ise TikTok oldu.

2021’in üçüncü çeyreğinde mobil oyunlara harcamalar da arttı. Dönemde global olarak Google Play Store’da 9.3 milyar dolar, Apple App Store içerisinde ise 13.1 milyar dolarlık oyun harcaması yapıldı. 2020’nin aynı dönemine oranla oyun odaklı harcamalar tam yüzde 7.7 oranında arttı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TikTok kısa süre önce 1 milyar kullanıcıyı geride bıraktı

TikTok’un 1 milyar kullanıcıyı geride bırakması aslında çok da sürpriz olmadı. Çünkü platform son iki yılda inanılmaz bir ivme kazanmıştı. Bu önemli başarı hakkında şu açıklama yapıldı:

“TikTok olarak misyonumuz yaratıcılığa ilham vermek ve eğlendirmek. Bugün bu misyonu ve topluluğumuzun dünya çapında 1 milyardan fazla insana ulaşmasını kutluyoruz.

Artık aylık 1 milyardan fazla kullanıcı eğlenerek öğrenmek ve yeni şeyler keşfetmek için TikTok’a geliyor. Ailelere, küçük işletmelere ve birer yıldız haline gelen içerik üreticilerimize ev sahipliği yapmaktan onur duyuyoruz.

İçerik üreticilerimizin yaratıcılığı ve özgünlüğü sayesinde TikTok, dünyanın dört bir yanındaki insanlar için günlük yaşamlarının bir parçası haline geldi. K

üresel topluluğumuz, farklı jenerasyonlardan milyonlarca insana ulaşma kabiliyetiyle dikkate değer durumda. Müzikten yemeğe, güzellik ve modadan kültür ve sanata bütün içerikler TikTok’ta yer alıyor.

İster Singapur’da, ister São Paolo, Stockholm veya Seattle’da olun bize ilham veren içerik üreticilerini, albümleriyle listeleri alt üst eden sanatçıları, sevdiğimiz ürünleri keşfetmemizi sağlayan markaları, bizi güldüren ve dans ettiren herkesi kutluyoruz.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin ulaşım aracı ile tanışın