reklamı kapat

POPÜLER

TikTok

TikTok, Live Studio ile “Twitch” rakibi olmaya hazırlanıyor

Özellikle gençler arasında çok popüler oranda kullanılan platformlar arasında yer alan TikTok, ileride sürpriz bir alanda daha boy gösterecek.

TikTok Live Studio, şimdilik test aşamasında olan bir yazılım. Bu yazılımın amacı şu an direkt olarak Twitch, YouTube Gaming ve Facebook Gaming’e rakip olmak gibi görünüyor. Yani firma ciddi ciddi canlı oyun yayıncılığı için bir çalışma içerisinde yer alıyor. Bu sistem elbette normal yayınlar için de kullanılabiliyor.

Şimdiye kadar her zaman mobil olan odağını masaüstü kaydırarak kendisine yeni bir gelecek alanı açmak istiyor gibi görünen firma, Live Studio ile hem yatay hem de dikey formatta yayınlar için testler gerçekleştiriyor. Daha önce TikTok merkezli masaüstü canlı yayınları için aracı yazılımların kullanılması gerekiyordu.

Tam sürümüyle herkes için ne zaman çıkacağı henüz tam olarak bilinmeyen Live Studio, kâğıt üzerinde dikkat çekiyor ve platformun mobildeki popülerliğini farklı mecralara taşıyacağı yeni bir yol olarak ilginç görünüyor.

Kendi alanında inanılmaz yüksek gelirleri olan bu gelirleri farklı alanlara kaydırma konusunda hiçbir sorunu olmayan TikTok, bu yeni sistem ile hem kendisi hem de içerik üreticiler için çok büyük yeni gelir kapılarını devreye alabilir.

TikTok Live Studio dikkat çekerken, firma geçtiğimiz aylarda 1 milyar kullanıcıyı geride bıraktı

TikTok’un 1 milyar kullanıcıyı geride bırakması daha önce de söylediğimiz gibi aslında çok da sürpriz olmamıştı. Çünkü platform son iki yılda inanılmaz bir ivme kazanmıştı. Bu önemli başarı hakkında şu resmi açıklama yapılmıştı:

“TikTok olarak misyonumuz yaratıcılığa ilham vermek ve eğlendirmek. Bugün bu misyonu ve topluluğumuzun dünya çapında 1 milyardan fazla insana ulaşmasını kutluyoruz.

Artık aylık 1 milyardan fazla kullanıcı eğlenerek öğrenmek ve yeni şeyler keşfetmek için TikTok’a geliyor. Ailelere, küçük işletmelere ve birer yıldız haline gelen içerik üreticilerimize ev sahipliği yapmaktan onur duyuyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İçerik üreticilerimizin yaratıcılığı ve özgünlüğü sayesinde TikTok, dünyanın dört bir yanındaki insanlar için günlük yaşamlarının bir parçası haline geldi.

Küresel topluluğumuz, farklı jenerasyonlardan milyonlarca insana ulaşma kabiliyetiyle dikkate değer durumda. Müzikten yemeğe, güzellik ve modadan kültür ve sanata bütün içerikler TikTok’ta yer alıyor.

İster Singapur’da, ister São Paolo, Stockholm veya Seattle’da olun bize ilham veren içerik üreticilerini, albümleriyle listeleri alt üst eden sanatçıları, sevdiğimiz ürünleri keşfetmemizi sağlayan markaları, bizi güldüren ve dans ettiren herkesi kutluyoruz.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin ulaşım aracı ile tanışın